Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Azért ilyen lassú a notebookom...

Azért ilyen lassú a notebookom mert Lenovo és AMD-s CPU van benne vagy mert régen elavult az egész?

Figyelt kérdés

Lenovo Ideapad 320 80XV00UPHV


2018 márciusában vettük, de olyan lassú hogy már a facebookot pl be sem akarja tölteni szószerint majdnem egy perc mire betölt ha ráfrissítek. Filmet abszolut nem tudok rajta nézni és youtubeozni sem már. Pedig SSD van benne és az alap 4 GB ram helyett is már 8 van benne. Hiába takarítottam ki és pasztáztam újra. Semmi nem használ.


Komolyan már nem tudok mire gondolni hogy mi baja lehet. Már a vírusírtót és tűzfalat is letöröltem mert olvastam valahol hogy az is lassíthatja ( Eset Internet Security ) De semmi nem használ. Most megfogadtam hogy 150 ezer alatt nem veszek meg semmi ha legközelebb veszek.



2020. okt. 26. 13:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Csak az internetes dolgok lassúak? Nekem az ősrégi 10 eves laptopomra is betöltött a face meg ilyesmi, sztem a neteddel lehet probléma. Futtass egy sebbessegtesztet a speedtest.net en
2020. okt. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A net jó, megvan a csomagban garantált 200/60. Nem ezzel van a baj, minden lassú. Régebben mikor megvettem simán tudtam jártszani a 2012-es Need for speed most wanteddel de most nagyon fagy. Egy egyszer 320x240-es felbontású videó is képes szaggatni.
2020. okt. 26. 14:07
 3/22 A kérdező kommentje:
De a netet is csak at ookla speedtes. net asztali alkalmazásával tudom megmérni, egyedül ott mutatja meg a valós sávszélességet.
2020. okt. 26. 14:10
 4/22 anonim ***** válasza:

Az utóbbi.


Ez egy nagyon budget laptop.

Esetleg meg tudod nézni feladatkezelőbe hogy milyen hatásfokon pörög a proci, és ha magasan akkor melyik alkalmazás okozza.

2020. okt. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
Tudnék javasolni egy Windows alaphelyzetbe állítást (Gépház, Frissítés és Biztonság, Helyreállítás, és a Gép alaphelyzetbe állítása alatt "Kezdés". Esetleg egy tiszta újratelepítést.
2020. okt. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
3 hete tettem újra, mert azthittem hogy a 82% kisgston ssd okozza ès vettem bele másikat, de azzal sem jobb. :(
2020. okt. 26. 14:24
 7/22 anonim ***** válasza:

2 magos proci nem ér sokat... gondolj csak bele... telefonokban 2*4 magos rendszer van, 2 ghz felett. Ez a laptop gyengébb,mint egy 80-100 ezres telefon.


Az a baj amúgy, hogy a 4 magos, időtállóbb laptopok éppen 150-től kezdődnek. Szóval a használhatóból is a legolcsóbbat kaphatod jelenleg ennyiért.

2020. okt. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#7 igazából 200 ezer a max amit rá akarok költeni, csak az a baj hogy mèg csak 50 van meg.
2020. okt. 26. 14:32
 9/22 anonim ***** válasza:

@14:30


Én a 2 mag 2 szálas ssd-nélküli asztalimmal elég jól elvagyok. Nyilván nem egy nagy csoda gép, de az átlagos felhasználásra amire használom megteszi. Még a single player GTA V-öt is egész szépen eljátszottam rajta.

2020. okt. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem a processzor gyártója a probléma, hanem hogy:

* eleve az átlagos laptopok a hordozhatóság miatt általában kisebb teljesítményűek

* a Lenovo Ideapad szériája a Lenovo laptopjai között a konzumer budget kategória - pláne 150 ezer forint alatt

* a benne levő processzor is kifejezetten kis teljesítményű (két mag, magonként 1800 MHz, 10 W TDP: [link] miközben ugyanabból a szériából voltak erősebb mobilprocesszorok is: [link] )

2020. okt. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!