Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri fekete péntekre /...

Pappgr kérdése:

Megéri fekete péntekre / karácsonyraa várni, ha új gépet akarok építeni?

Figyelt kérdés
Megvan a kerte, hogy milyen alkartészeket vennék belőle és hogy melyik hol lenne a legolcsóbb. Megéri várni ezekre az akciós időszakokra? Most egy hat éves laptopom van, vannak gondjai bőven, de semmi olyan ami miatt ne bírná ki még két hónapig.

2020. nov. 1. 15:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Nem feltétlen. Ezer féle alkatrész van és nem mind kompatibilis egymással. Ha pont azok lesznek akciósak amik neked nem jók, nem tartasz sehol.
2020. nov. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a figyelmeztetés, meg tudom állapítani, hogy kompatipilisek-e az alkatrészek. A kérdésem arra irányulna, hogy ebben az időszakban olcsóbbak-e árak, ha igen mennyivel, álltalánosságban beszélve.
2020. nov. 1. 16:25
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem is azt mondtam, hogy ne tudnád megállapítani, hanem azt, hogy nem mind lesz akciós, ha pont nem az ami neked kell, hiába.
2020. nov. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
55%

Pink Friday ra kell varni


azt is kiszamoltad hogyha mindent mashonan veszel nem ee dragabb mintzha egyhelyrol venned?

vagy csak ugy gondoltad cpu t es vga t veszed mashol? Vagy pl egy m2 ssd t? Ez igy is mar 4 hely mivel a gepet is valahol veszed


amugy karacsonyra? Akkor minden mindeg dragabb, vagy rosszul tudom? eddig igy volt

2020. nov. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Magyarországon nincs igazi Black Friday. Mármint van ilyen esemény, de olyan jó magyaros módra: októberben felárazás, majd novemberben BF akció, és megkapod vissza az októberi árat. Minden évben büntetnek érte, de akkor is megéri csinálni, mert jóval kisebb a büntetés mint a kamu akció bevétele. Rosszabb esetben sima készletkisöprést csinálnak, és csak az olcsó amit eddig sem nagyon vittek. Van, aki odáig viszi, hogy év közben is csinál Black Friday nevű akciót, mivel ez egy jó hívószó, de tényleges előnyöd nincs belőle.
2020. nov. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
42%

#5 jah ez mas kerdes

azhitted ez amerika? Itt nincs 75-90% os arengedmeny


tehat egy 300ezres vga(/cpu) t nem kapsz meg ekkor 75-30ezer forintert... :D szep alom

2020. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem hittem, mármint nem panaszként írtam le, hanem figyelemfelhívásnak. Hogy nem kell túl sokat várni a dologtól, mert nem lesz tőle féláron (sem) a kiszemelt konfig. Van, akinek persze 5-10% is számít.
2020. nov. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

számold még bele a vírust is.

én márciusban vettem gépet még pont időben. 2 héttel később már jó 15%-al lett volna drágább

ki tudja nem lesz-e most is egy komolyabb leállás a gyárakban?

2020. nov. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, tisztában vagyok vele, hogy magyarországon nincsen hagyománya a fekete pénteknek. Abban reménykedtem, hogy mondjuk nyerek egy 5%-ot ha várok, már évek óra gyűjtöm a pntz, ennyi idő már igazán nem számít. Ahogy olvastam most a konmmenteket és más fórumokat, ráébredtem, hogy ha várok akkor még drágább is lehet az egész.
2020. nov. 1. 16:54
 10/15 anonim ***** válasza:

Megéri. De idegőrlő... Nagyobb a füstje, mint a lángja, sajnos...

Szóval az a helyzet, hogy a black friday ajánlatok nálunk inkább csak a marketingről szólnak. Valóban vannak jóárasított termékek ilyenkor. De ez nem jobb ár egy akármilyen akciónál, ami évközben van.

Viszont ha gyors vagy!! Akkor tényleg vannak nagy leárazások (magyar viszonylatban). Ez azt jelenti, hogy 10-15(-20)%-kal az aktuális legolcsóbb alá mennek. Nagyon kevés termékkel (néha akár csak 3-5 db van készleten!! ilyen "szuperakcióban"), tehát nagyon gyorsnak kell lenni. És ez az idegőrlő benne. Hogy ezért a ~15%-os kedvezményért megéri hajnaltól figyelni az oldalakat, előzetesen felkutatni, hogy mit akarsz venni, meg folyamatosan tapadni, hogy melyik oldal indul 7 órakor, melyik 8-kor, stb... hogy elcsíphesd a legjobbat... őhhmmm... Hát...

Szóval ha neked megéri 10%-ot spórolni, akkor talán, akkor várj, és tapadj rá! Amúgy meg hagyd a fenébe! :)

2020. nov. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!