Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VGA monitor csatlakoztatása...

VGA monitor csatlakoztatása "display port" kimenetre hogyan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

VGA monitorom van, valamint olyan átalakítóm, amely egy hosszabb csatlakozót tartalmaz egyik végén, másikon pedig a sima VGA van.

Tartok tőle hogy a "display porthoz" ez nem lesz jó. Hallottam drága, aktív VGA átalakítókról, ami nekem van az párszáz forintos, passzív eszköz, azt hiszem a "DVI" valamely változata és a VGA közt alakít át.

A display port nem tudom hogy mi pontosan, HDMI nincs a monitoron, nem tudnám rákötni attól tartok (számítógép felöl HDMI csatlakozási lehetőség adott még a display porton kívül)... Mini HDMI-VGA kábelem van, de gondolom ez nem az)

Most készülök új alaplapot venni és a "display port"-ot nem ismerem, de a manual ezt írja róla:

1 x DisplayPort, supporting a maximum resolution of 4096x2304@60 Hz

* Support for DisplayPort 1.2 version.

Tartok tőle hogy valami méregdrága aktív eszközzel kell konvertálni hogy VGA monitoron lehessen nézni.

Ezt az alaplapot tervezem venni:

GIGABYTE B450 I AORUS PRO WIFI

Akár HDMI-VGA akár más módon megoldható hogy VGA-kompatibilis legyen a számítógép?



2020. nov. 14. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Na de videokártyát nem akarsz bele? Csak integráltat? Mert ha raksz bele videokártyát, akkor abba kell majd bedugni a monitort.
2020. nov. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak integráltat szeretnék.
2020. nov. 14. 18:24
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Milyen monitor az, amin nincs más, csak VGA csatlakozás? Konkrét válasz nélkül is, szerintem elég régi típus, és attól hogy még ad képet, nyugodtan cseréld le. A régi CRT és LCD egyaránt jobban fárasztja a szemet, így nem csak a képminőség miatt érdemes új monitort venni. És 25 ezer Ft körül már elég értelmesek vannak, ha csak általános használatra kell.
2020. nov. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Aktív átalakító létezik valszeg. De nem éri meg.


Inkább vállalj akkor pár pluszműszakot, és 20 körül nézz valami faxa használt 24" 1080p monitort!

2020. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lapos monitor ami van, nem CRT, újat nem szeretnék. Nincs rajta csak VGA csatlakozó.

HDMI-VGA átalakítóval olcsón nem tudom megoldani?

2020. nov. 14. 19:34
 6/7 Gugu Gabor ***** válasza:

[link]



Ez mennyire drága?

2020. nov. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. nov. 14. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!