Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Emagról rendeltem egy vg249q...

Emagról rendeltem egy vg249q monitort, fekete péntek volt. Van 2 pixel hiába. Piros szin alapon fekete, más szint alapon zöld. De átlagban a szemem nem látja csak ha közelről nagyon keresem. Mit tegyek? Küldjem vissza és kérjek másikat?

Figyelt kérdés
2020. nov. 16. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

a másikon is lesz ennyi hiba

de te tudod

hol van? pont középen, vagy a szélén?

2020. nov. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Akkor küld vissza és adnak egy másikat helyette vagy küld vissza és kérd vissza a pénzt és nézél ki egy másikat.
2020. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Minden gyártónak van egy saját előírása, ami alapján a képernyő meghatározott területén és minimum darabszámban határozza meg, hogy hány hibás pixel esetén cseréli garanciálisan a termékét. Ha ezt nem éred el akkor csak emiatt nem fogják cserélni. Egyes boltok külön pixelbiztosítást kínálnak, hogy ha a gyártói limitet nem is éred el, ők akkor is ingyen cserélnek. Ha nem kötöttél ilyen biztosítást, akkor nincs csere.

Viszont a 14 napos elállás még ott van, ez viszont nem cserét jelent, hanem visszaküldöd a monitort és rendelsz egy másikat. Mondjuk egy másik helyről lenne célszerű, nehogy ismét kipostázzák neked ugyanazt a monitort - mert hogy nem teszik félre azzal, hogy hibás. Plusz még számold bele, hogy a pénzedet az elállás utáni 14 napon belül kapod vissza, nem azonnal.

2020. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
az alsó részen másik asló és közép rész között.
2020. nov. 16. 15:39
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezt az asusnál hol tudom megnézni, hogy hány pixelnél cseréli ki tiszta újra? Egyáltalán nem zavar az az igazság és már egy monitort egy másik üzlethez visszaküldtem, nincs kedvem ismét eljátszani és hát 60 ezerbe kaptam meg. De ha a 2 pixel belefér hogy garanciában cseréljék azzal majd a későbbiekben élnék.
2020. nov. 16. 15:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Google: asus pixelgarancia, első találata

[link]


Tudom, ez TFT-LCD példát ír mert régi, de az IPS sem lehet különb.


"Ennek ellenére az ASUS garanciális szolgáltatást nyújt az ASUS termék TFT LCD kijelzőjének kijavítása érdekében, az alábbi feltételek fennálása esetén:

• 3 fényes pixel vagy 5 sötét pixel, vagy 8 fényes és/vagy sötét pixel hiba van.

• 2 egymás melletti fényes pixel vagy 2 egymás melletti sötét pixel van.

• 3 fényes és/vagy sötét pixel van egy 15 mm átmérőjű területen belül."


Nálad 1 sötét és 1 világos hiba van, ami túl kevés (még együtt is).

2020. nov. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
netről rendelt termékre kiszállítás esetén 14 napod van elállni a vásárlástól. én ezt javaslom. pixelgaranciát tudod még érvényesíteni, ha nagyon kell a gép.
2020. nov. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
sőtt... emag régen jogszabályon felül adott. 30 napot!
2020. nov. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kettő sötét pixel van. Csak úgy írtam, ha piros a háttér akkor mindkettő fekete színű, ha pedig pl fehér a háttér, akkor zöld színű mindkét pixelhiba.

Oké, hogy visszaküldöm, de ha a következő is pixelhibás lesz?

3 év garancia, ha azon belül összejön 5 sötét pixel akkor cserélik. Ha marad a kettő, akkor ez van.

Tanácstalan vagyok visszaküldjem-e vagy maradjon..

2020. nov. 16. 16:42
 10/11 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Két képet linkeltem a jobb oldali pixelről.

2020. nov. 16. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!