Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek az ASUS...

Mi a véleményetek az ASUS STRIX Z 490E GAMING alaplapról ?

Figyelt kérdés

Szeretnék tapasztalatokat ,hogy az i7 10700k és az i9 10900k -s procikkal hogyan megy ez a lap, esetleg nagyobb Mhz es ramokkal akadnak e gondok ?

Mert szerintem ez a lap még árban is tűrhető ... A maximus lapok viszont már sokkal drágábbak.

Normális válaszokat kérek hozzá értőktől ! Előre is köszönöm :)



#Asus #z490E gaming
2020. nov. 17. 07:07
 1/3 jokyman15 ***** válasza:
0%

"Mert szerintem ez a lap még árban is tűrhető ... A maximus lapok viszont már sokkal drágábbak."


Oké :D ez vagy 5x drágább mint ami az enyében van, pedig minden játékot visz :P


Amúgy ez kb úgy van, hogy megnézed a proci árát, és az alaplapnak annyiba kell kerülnie mint a proci árának 80-90%-a. Ez kb annyit tesz, hogy egy i5-9400 esetén ami 54000Ft, egy 40000Ft-os alaplap kell.

2020. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 jokyman15 ***** válasza:
0%

Az előző kiegészítése:

"Normális válaszokat kérek hozzá értőktől !"

Rendszergazda szakma, Infós Diploma és 10 év tapasztalat elég háttér a válaszhoz?

2020. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Amúgy ez kb úgy van, hogy megnézed a proci árát, és az alaplapnak annyiba kell kerülnie mint a proci árának 80-90%-a. "


Ekkora hülyeséget sem hallottam még! Lennék ott szívesen alaplap beszállító, ahol te rendelsz a 32 magos Threadripperek alá meg a Xeon Goldokhoz alaplapot :D :D


Azért az furcsa lenne, ha az olcsóbb LGA1200-as lapok lehalnának egy 10900K-tól. Alapórajelen vagy alap órajel +RAM XMP simán megy normálisan az összes alaplapon. Ha nem nézegeted a VRM hőmérsékletét és nem akarsz tuningolni akkor határmindegy melyiket veszed.


Ha meg akarod hajtani rendesen a K-s procit, akkor valóban kell egy combos alaplap, de akkor már érdemes összehasonlításokat és teszteket is figyelmbe venni.


( én nem adnék 100 000-ret egy desktop alaplapért )

2020. nov. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!