Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi laptopba ssd rakás, ill...

Régi laptopba ssd rakás, ill ram bővítés megéri?

Figyelt kérdés
Adott egy régi hp laptop. Nagyon lassú szegény. Anyáméknál használjuk filmezésre. Egy 80gb os régi hdd van benne szóval nem csoda hogy lassú. Arra gondtam veszek bele egy ssd-t. Ram tekintetében is elég szegényes 1,5gb, 1 slot van abban egy ddr2es 512mb os kis ram van gondolom az 1gb az meg integrált. Érdemes vele foglalkozni? Ramot érdemes bővíteni? Mondjuk egy kis 2gb os ramot bele rakni azt 3al már csak jobban elketyeg.Válaszokat előre is köszi.

2020. nov. 17. 13:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem sokkal lesz gyorsabb, a Linux külön swap particiót használ, és az ssd-vel jól fog pörögni. A Mate kis erőforrásigényű asztali környezet, ezért irtam csak, de vannak kisebbek is. Ha nem sajnálsz párezret ramra, természetesen hasznos. De mint irtam, a pénzed benne lesz, és nem jön ki belőle akkor sem, ha el akarod később adni, már ha még lesz mit eladni rajta.
2020. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Amúgy Hp compaq 6910p a gép. Elég kopott már rajta de ki tudtam olvasni :D
2020. nov. 18. 12:38
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Hjaj. Van benne SATA, de csak első generációs, tehát az SSD se lesz egy kapkodó idegbeteg. Max 2x2GB DDR2-t támogat, szóval minél több, annál jobb. Lehet nekem van is otthon. Megnézem majd és eskü ingyen odaadom :D
2020. nov. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Amúgy egy ilyet néztegetek, elvileg jó lenne. [link]
2020. nov. 18. 16:13
 15/17 anonim ***** válasza:
3x512 van itthon, úgyhogy neked nem opció. 800-as ram is jó lenne amúgy neked, ha jól tévedek.
2020. nov. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

jesszus, ne újat!! használtat!

[link]

2 ezernél többet ne adj érte

2020. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
NONONO, ha nem ellenőrzött! A 2ezer is sok, ha problémás a ram, kérj róla legalább memtest logot!
2020. nov. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!