Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopban folyamatosan pörög...

Laptopban folyamatosan pörög a ventillátor, vagy csak időnként kapcsol be?

Figyelt kérdés
Esetleg ki is lehet kapcsolni, hogy ne pörögjön? Jelenleg olyan laptopom van, amiben nincs venti, de ha újat vásárolék, akkor ezt jó volna tisztázni.

2020. nov. 20. 05:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Normál esetben rendszerint kis sebességen forog, ha nagyobb hűtés kell akkor pedig rákapcsol. De miért fontos ez??
2020. nov. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szirty ***** válasza:
100%

"ki is lehet kapcsolni, hogy ne pörögjön"


A következmények amit a kikapcsolásával okoznál számítana neked valamit?

2020. nov. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Ki is szerelheted
2020. nov. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valószínű jelenleg olyan laptopod van, amivel hamarabb főzöl kávét, mint játszol egy parti passziánszt akadás nélkül, bár úgy nagyjából a 80486-os CPU óta nem játszik a passzív hűtés, de nem lepődök meg semmin.

Szóval ha akarsz egy minimális teljesítményt, akkor lesz ventilátor, merthogy a működés bizony hővel jár, amiből, ha sok van, a processzornak nem hasznos, úgyhogy az elsődleges védelmi funkció az, hogy hűtés nélkül csak ilyen pár percre tudnád használni, aztán lekapcsolna. Mostanában én is gyakran nézek TV-t, és tök hasznos, ha előtte nem kapcsolom be, de egy notinál nem biztos, hogy ezt akarod.

A hűtés hatékonyságát viszont növelheted majd, ha rendszeresen takarítod (por), vagy működés közben megemeled, hogy az alsó fedlap alatt átjárjon a levegő. Ajánlani fognak neked hűtőpadot, ebbe még legalább két ventilátor van, és szerintem a 21.sz. legnagyobb fssága, de a te döntésed lesz :D

2020. nov. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindig pörög a ventilátor. Egy normális üzemmódú gépnél viszont ez szinte hangtalan működést jelent az egyszerű feladatoknál (net, office, film, stb..). Csak nagy teljesítményt igénylő feladatoknál van nagy hőtermelés, tehát akkor van nagyobb igény a hűtésre is igény... játék, komolyabb szerkesztések (kép-, videószerkesztés, ...).
2020. nov. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:

onlynoone!


Ha úgy gondolod hogy a 486 óta nincs passzív hűtésű laptop, akkor tévedsz.

2020. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Acer Swift 1 van nekem, a fém készülékházra van rákötve a hűtőborda ha jól tudom, így le tudja adni azt a kevés hőt, amit ez a kis teljesítményű processzor termel, 6 watt-ot
2020. nov. 21. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!