Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen új vagy használt...

Milyen új vagy használt laptopot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretném lecserélni a régi 15 éves gépemet, körülbelül 150 e forintot szánnék a dologra, persze ez az összeg bizonyos keretek között rugalmas. Mely típusok számítanak jelenleg ár-érték arányban a legjobbnak a piacon? Általában böngészésre, szövegszerkesztésre, videó nézésre (esetleg szerkesztésre) használnám. Fontos lenne a megbízhatóság, a nagyobb képernyő (min. 15”), előny a CD/DVD meghajtó és a cserélhető akkumulátor. Elvárás lenne még, hogy a legújabb operációs rendszerek gond nélkül fussanak rajta. A jelenlegi 15 éves gépemet idáig egyszer sem kellett szervizbe vinni és a mai napig teszi a dolgát, csak a mai környezetben már eléggé komótosan. Az új géppel is 5-10 évre terveznék, ezért olyan típust szeretnék, amelynél nem jellemző a meghibásodás.

2020. nov. 22. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom, bármit is választasz, ne legyen benne 8 GB RAM-nál kevesebb, a háttértár pedig SSD legyen, nem a régi vinyó. Procinak valami Intel Core i, esetleg AMD.

A konkrét laptop márkák tekintetében mindenki a saját vallása szerintit ajánl majd; ebben az árkategóriában én Dell-t, HP-t vagy Lenovot tudok elképzelni, és az is csak használtban lesz ennyiért. Akkor meg a kereskedő jó híre számít igazán. Most hirtelen ezeket találtam, fusd át gondolatébresztőnek:

[link]

[link]

[link]

[link] (ez egy picit drágább, a még drágábbakat itt: [link]

Esetleg a hardverapro.hu-t is érdemes végiglapozni.

2020. nov. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ennyiert es igazabol azert mert nagyon hosszutavra sok evre tervezed venni csak hasznalt johet szoba mivel Premium "Uzleti" kategorias kell neked


Jo lenne ha kibirnad fel-1 evig mivel hatalmas ugras van techecben eppen es most fognak megjelenni az rendesen megvaltoztatja kinalatot ujonan is hasznaltan is es arakat is leviszi vagyis akkor lenne jo idozitened a vasarlast, megeshet hogy 200 ig addigra ujonan is hozatudsz jutni legujabb teches Premium kategorias gephez


most foleg csak 150ert inkabb kukabavalot kapsz ami jo ha kibirja garanci idot, 3evet, es addig is csak szenvedni fogsz vele, rosszabb lesz mint 15eves geped

2020. nov. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog tetszeni a válasz, de 150-ért nem lehet normális laptopot venni, a DVD olvasó már egyre kevesebb modelbe kerül (szerintem sincs már értelme) és a cserélhető aksi is ritkaság. Illetve mindegyikben cserélhető az aksi, de az a régi klasszikus "kipattintok két kapcsot és kiszedem az aksit" már nem létezik. Szervízben ugyan úgy tudják cserélni, ha erre szükség lenne.


Szerintem ami ma már alap, és ez alá nem szabad menni, mert csak magadat szivatod:

- i3-mas processzor (vagy ehhez hasonló AMD)

- full hd kijelző felbontás (és lehetőleg matt legyen)

- 8 giga ram (de szerintem ez is 2-3 éven belül már kevés lesz)

- ha nem tartasz sok mindent a gépeden, akkor egy 256-os SSD, a régi és lassú HDD helyett


Egy ilyen laptop a legolcsóbb webshopokban is 200-210 körül indul. De ha rajtam múlna, akkor 8 giga ram helyett 16 menne bele és a 256-os SSD helyett legalább egy 500-as menne bele. Ha nem kerül bele dedikált videókártya (neked nem kell), akkor el lehetne gondolkodni az AMD processzorokon is, azoknak erősebb az integrált videókártyája, csak nem értek annyira ezekhez.


Ez a legolcsóbb amit hirtelen találtam és jó szívvel tudnám ajánlani (operációs rendszer és DVD olvasó nincs benne!):

[link]

2020. nov. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 +1 leirasodra, de ajanlasod nem jo tartossag szempontjabol


legalja budget karoszirias gep Acernek is vannak magasabb kategorias tipusai de annyira nem erik meg

MX330 felesleges bele csak amiatt dragabb mikozben 150 alatt is kijone ea vannak is neha a ram pedig konyen bovitheto, az "bepabtintom" es kesz mindenesetre olcso es beszerelese is


egy ilyen gep annak lenne jo aki 1-2evre tervez max es teljesen lowon elakar jatszani barmivel, de ez sajnos se nem jatekos gep, se nem munkagep, se nem netezos gep


sok laptop sajnos ilyennek keszul olyan elemekbol all aminek nincs is celkzonsege (celfelhasznalasa) sosem


mert jobb nem kidobniuk az alkatreszeket hanem eladni profit miatt

2020. nov. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"MX330 felesleges bele"


Igen, felesleges, de hát tényleg ez volt a legolcsóbb amit találtam (mivel akciós), ártani meg nem árt ha ott van.


"egy ilyen gep annak lenne jo aki 1-2evre tervez max es teljesen lowon elakar jatszani barmivel, de ez sajnos se nem jatekos gep, se nem munkagep, se nem netezos gep"


Ez valóban nem játékos gép, a kérdező nem is ilyet akart. Mi az amit le mernél ebből még faragni?

- Az i3 alá semmiképp sem adnám. Nem is nagyon kommentálnám, hogy miért. Ha van az AMD-nak hasonló tudású processzora olcsóbban, akkor lehet az is.

- A 8 giga ram alá szintén nem adnám. (Nekem is most lesz cserélve a laptop, jelenleg 8 giga ram van benne és önmagában a rendszer és a Chrome kb 10 lappal megnyitva is elviszi a memória 70-80%-át!) 4 gigával már maga a Windows 10 is szenvedne.

- Az SSD-t szintén bűn kihagyni 2020-ban. Annyit hozzáad a felhasználói élményhez, hogy hihetetlen.


"#3 +1 leirasodra, de ajanlasod nem jo tartossag szempontjabol"


Nyilván ez nem egy üzleti laptop, amit lehet évekig mindenféle komoly bántalom nélkül napi szinten cipelni.

Nekem is egy ócska Lenovo Ideapadom van, 4 éve cipelem napi szinten és egyszer már kellett benne kijelzőt cserélni, valószínűleg emiatt (50 ezer forint mindennel együtt a csere, gyári új kijelzőre).

230 ezer forintba került, ha ugyan ezt a konfigot mondjuk egy Thinkpadben kértem volna, akkor szerintem minimum 350 körül lett volna a végösszeg. Nekem ez ennyit nem ér meg pluszban.


Egy laptop semmilyen esetben sem arra van, hogy 10 évig bírja. Egyszerűen hardveresen olyan szinten elavult lesz addigra, hogy semmi értelme nem lesz üzemben tartani. El kell fogadni, hogy ez egy fogyóeszköz. 3-5 évente cserélni érdemes, akkor is ha egyébként működik.

Ha tényleg fontos lenne a fizikai (tehát nem műszaki) tartósság és ilyen picike a keretösszeg, akkor be lehet próbálkozni használt üzleti laptopokkal (szinte mindig van rájuk gari), vagy elgondolkodni egy PC-n.

2020. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 pontosan a kerdes is errol szol >hasznalt< es arro, hogy 15 evig hasznalta gepet


es ha a kifejtest is elolvastad lathatad 5-10evre tervez

igazabol miert ne? Eppen ahogy te is irod ha uzleti hasznaltat vesz az lehet 5eve eladott gep, de a belso alkatreszei lehet 7-10evesek techesek is...

eppen a kora miatt "olcso" de teljesitmenye maga koraban csucs lehetett, ami ma is a 150-200 as kategoriat leveri


igen azt irtam felesleges es utana lehet felreertheto de arra celoztam siman IGP vel is vannak ilyenek vagyis 330 nelkul, Acer is, de kicsit minosegibb HP, Dell, Lenovo k is foleg ilyen arban


ramot is irtam ha van ra penz az konyen bovitheto ram miatt ertelmetlenseg laptopot valasztani, "azert veszek rosszabbat mert ebbe 8 van a sokkal jobban meg csak 4"

mire jo az ilyen dontes? Semmire sot legtobbhelyen eleve opcio a ram bovitesi lehetoseg, ezert erdemes 4gb osokra is keresni, ez nem lehet kizaro ok

termeszetesen lenyegeben hasznalhatatlan min. 8gb nelkul barmilyen modern rendszer ha mindenfele felhasznalasra gondolonk

de megoldhato hogy megis hasznalni lehessen normalisan 4gb is de ez kenyszer megoldas lenne csak megemlitettem

en mar 10evvel ezelott is 8GB al hasznaltam gepeim pedig semmi kulonosebbre nem kell gondolni, 4 el egyszeruen hasznalhatatlanok voltak


SSD nehezebb dio, mert azert azzal szorakozni nem erdemes ha nincsen kulon M2 es SATA foglalat is vagyis hogy HDD es SSD is lehet egyszerre gepben, de azert ilyenekbol is eleg sok van, mivel M2 nem foglal olyan nagy helyet


szoval meg az SSD sem lehet igazi kriterium szinten a ramos dolog miatt "kizarom ezeket a jo laptopokat mert nincs SSD bennuk" van sok ssd s laptop amiben jo hogy emlited a procit mivel eppenhogy nagyon gyenge van

nos es a proci az amit biztos hogy nem fog cserelgetni senki se laptopban akarmenyire is lehet

persze gyakorin rengeteg kerdes volt meghozza a legszebbek amikor tobb mint! 15evesekben akart procit cserelni amik paraszthajszalnyival lettek volna "jobbak"...


Kerdezo sok szerencset a keresgeleshez egy hasonlo jo gep talalasahoz ami 15evig is jo lesz


en szoltam elore hogy varj 0,5-1evet, nagyon megerne,


Xy4

2020. nov. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"#5 pontosan a kerdes is errol szol >hasznalt< es arro, hogy 15 evig hasznalta gepet"


Nem csak használtról volt szó.


"igazabol miert ne? Eppen ahogy te is irod ha uzleti hasznaltat vesz az lehet 5eve eladott gep, de a belso alkatreszei lehet 7-10evesek techesek is..."


Azért, mert az üzleti laptopok sem ennyi időre vannak "méretezve". Nem véletlenül szórják ki ezeket a cégek is 4-5 évesen legkésőbb. Én elhiszem, hogy fizikailag ezek elketyegnek 10 évig, de egy olcsó szériás laptop sem kevésbé tartós (maximum fizikailag a "gépház").

Egy HDD meg különösképpen nem életbiztosítás ennyi idősen.


"ramot is irtam ha van ra penz az konyen bovitheto ram miatt ertelmetlenseg laptopot valasztani, "azert veszek rosszabbat mert ebbe 8 van a sokkal jobban meg csak 4"


mire jo az ilyen dontes? Semmire sot legtobbhelyen eleve opcio a ram bovitesi lehetoseg, ezert erdemes 4gb osokra is keresni, ez nem lehet kizaro ok"


De mi értelme van úgy laptopot venni, hogy megvétel után AZONNAL bővíted? A legtöbb kereskedésben ezt helyben megoldják, sőt, eleve bővítve hirdetik, ezért szűkítettem a keresést 8 gigára. Úgy sem lesz olcsóbb a laptop, ha megveszed 4 giga rammal, aztán veszel mellé külön még egy 4-eset és belerakod azt is. Pláne, hogy a következő bővítésnél már nem lesz üres slotod és az egyik ram mindenképp megy a kukába.


"SSD nehezebb dio, mert azert azzal szorakozni nem erdemes ha nincsen kulon M2 es SATA foglalat is vagyis hogy HDD es SSD is lehet egyszerre gepben,"


Szerintem nem érdemes már HDD-vel szórakozni. Nem azt mondom, hogy egy árban van az SSD-vel, de ma már egyáltalán nem a megfizethetetlen kategória egy 500-as SSD, az meg a legtöbb embernek elég, kivéve ha teletorrentezi a gépét. Felhasználói élménymeg meg hihetetlen pluszt ad.


"en szoltam elore hogy varj 0,5-1evet, nagyon megerne,"


Nem akarok úgy csinálni, mintha egy öreg róka lennék a témában, de én AKÁRMIKOR vettem telefont, laptopot, tv-t, monitort, vagy akármilyen műszaki cikket, mindig ezt mondták: várj xy hónapot / évet és akkor olcsóbb lesz. Sosem jött semmilyen olyan áttörő fejlesztés, ami hipp-hopp legyalulta volna a hardver árakat.

Semmi értelme nincs várni. Maximum annyit, hogy megvárod a januárt, mert jellemzően akciózni szokták a karácsonyi vásárlás után beragadt készleteket. (Bár a webshopok eleve nagyon alacsony készlettel dolgoznak, szóval ez sem tuti tipp.)

2020. nov. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!