Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a számítógép memóriájának...

Ha a számítógép memóriájának a csak olvasható részében (ROM) van a BIOS, akkor a BIOS beállítások, amiket lehet módosítani, hova lesznek elmentve?

Figyelt kérdés
Logikus, hogy ami csak olvasható, ott ne lehessen átállítható dolgokat tárolni, de akkor mégis hogy van ez?

2020. nov. 22. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A CMOS chipbe, ami RAM. Azaz változtatható, de ha elmegy az áram a tartalma elvész. Ezért van benne elem, hogy menjen az óra, meg tartsa a tartalmát.
2020. nov. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ma már inkább flash tároló van benne (az meg írható is, de kikapcsoláskor nem vész el), régóta nem ROM. Illetve amint 1/1 írt, hogy van egy RAM és egy RTC amit egy elem véd.
2020. nov. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 a mai napig van elem a legújabb alaplapokon is. Igen csúnya baleseteket tudnak okozni a kimerült elemek, ha nem lenne muszáj, nem tennék rá az alaplapokra.
2020. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És én mit írtam? Illetve amit 1/1 írt, hogy van egy RAM és egy RTC amit egy elem véd. Ezt én úgy értelmezem, bár lehet, hogy félre érthető volt. Hogy a flash mellett van még egy RAM és egy RTC amihez tarotzik egy elem.
2020. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szirty ***** válasza:
100%

"#2 a mai napig van elem a legújabb alaplapokon is"


De nem a flash miatt, hanem hogy ketyegjen az óra :)

2020. nov. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!