Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Manapság milyen gépet érdemes...

Manapság milyen gépet érdemes építeni?

Figyelt kérdés

Nagyon rég foglalkoztam a témával, nem igazán vagyok képben a mostani trendekkel.


Intel vagy AMD? Gyári hűtők AMD-nél mennyire hasznosak? Régebben fixen kellett további ventiket venni hozzá, mert egyébként fűtött rendesen.


Videókártyák terén lett relevánsabb különbség a két óriás között? Ha tegyük fel, hogy a monitor egyik felé sem húz igazán, akkor melyik jobb ár/érték arányban?


SSD-k hez sosem értettem. Tudnátok ajánlani egyet, amire bátran fel lehet tenni a rendszert és egyéb programokat? (Matlab, VS code, esetleg játékok(?))


Ha van konkrét ajánlásotok, azt is megköszönöm; olyan 200-250k értékben szándékoztam most építeni.



2020. nov. 24. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez leginkább attól függ, hogy milyen távlatban és milyen fejlesztésekben gondolkodsz.


A körítés az mindkét rendszer esetén ugyanaz, M2 SSD+HDD, ház, táp, normális memória ezek változatlanok.


Az AMD esetén van lehetőség arra, hogy egy alaplapon fejlessz a későbbiekben, pl veszel most egy AM4-es B450/B550/X470/X570 lapot és egy "olcsóbb" 3000-res Ryzent (extrém low-end példa: akár egy 4 magosat is, vagy B450 esetén Ryzen 2000 is szóba jöhet ) és később ha elkezdi az új 5000res széria telíteni a piacot akkor a mostanihoz képest nyomott áron hozzájuthatsz egy 12 vagy akár 16 magos Ryzenhez is amiről később még mindig tudsz váltani a 5000-res sorozatra. Utána valszeg erre a forglalatra már nem jön több processzor. ( mondjuk a 16mag/32 szálas Ryzen9 5950X elég lesz pár évig :D )


Intel esetében csak az LGA1200 jöhet szóba, mert abba érkezik még egy generáció aztán ez a foglalat is megy a kukába ( mint a másik 4 az elmúlt 6 évben xD ).


Én azt mondom első körben a körítést számold ki/számoltasd ki és ami marad a 250 000-ből abból kell kihozni az aktuális legjobb vételt.

2020. nov. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az AMD-k folyamatosan fejlődnek, most már elmennek gyári hűtésen is, de attól ajánlatos a plusz venti.

Videó kártyák között sincs olyan sokkal nagy különbség, max az áruk kedvezőbb lehetnek. RX is jól teljesít.


SSD-k rendszerint megbízhatóak. samsung evo m.2-essel nem nagyon lőhetsz mellé.

2020. nov. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

200-250k konfig


Ilyen konfighoz jelenleg egyetlen értelmes videókártya sincs a piacon, várj pár hónapot amig kijönnek az újak.

2020. nov. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem hardcore gamer akkor vannak elérhető áron videókártyák most is..
2020. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pl.:
2020. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Videokártyák terén az nVidia utcahosszal elhúzott. Az AMD viszont nagyot robbantott a mostani kártyákkal. Nvidia még ősz elején érkezett a 3000 szériájával, míg AMD most adja ki az RX6000 szériát, most jelennek meg az első kártyák. A csúcskártya még hátravan, de úgy néz ki, hogy teljesen pariban van a két gyártó. Viszont ha ár-értéket nézünk, akkor teljesen mindegy, mivel nincs olyan, hogy jobb lenne valaki a kategórián belül. Ha egyik kártya jobb, akkor drágább is 😕

Lényegében az egész sztori felesleges, mert az elérhető árú középkategória egyiknél sem jelent meg, ami meg megjelent a felsőben, az olyan készlethiánnyal, hogy azonnal felvásárolják mindet, aztán hardveraprón, facen, stb-n árulják 50-100 ezres felárral.

A lényeg az, hogy az AMD a 100-150 ezres kategóriában eddig is tudott alternatíva lenni. Ez jelenleg a középkategória teteje (1440p gaming, vagy 1080p 144hz gaming) Abban lehet reménykedni, hogy végre alábbhagy a kereslet, utolérik karácsony után magukat a gyártók, és emiatt elkezdenek csökkenni az árak. ez fogja végre lenyomni a régebbi videokártyák árait is.


Processzorban az intel behúzta a féket. Nem fejleszt új technológiát, hanem már 5 éve pofozgatja a 14 nm gyártóegységét. Jelenleg normál esetben teljesen pariban lennének az AMD 7 nm technológiájával. szóval annyira nem nagy különbség ár/teljesítményben így sem. csak az AMD húzható, akármelyik proci, egy olcsó középkat alaplapban is. intel általában fix, 50 ezerért van a 10400F, aminél jobb játékra aligha kellhet manapság. versenytársa a ryzen 3600 lenne, de valami nagyon elcsúszik az árakkal, mire magyarországra ér... 70 ezerbe kerül szóval nem normális a helyzet. Így nem kérdés, hogy az intelt kell venni egy középkat. gépbe.


Ha játékról van szó, akkor a legolcsóbb SSD is elég. 500/500 MB/s írás/olvasási sebesség teljesen jó. Jelenleg szűk keresztmetszet (játékoknál), hogy a betöltés egy játéknál mindenképp a processzoron keresztül megy. Ez eléggé lelassítja a folyamatot, és nem oldották még meg a problémát. Így az 5000 MB/s is max csak hajszállal gyorsabb, mint az 500. Elvileg a microsoft készül egy DirectStorage API névű dologgal, de franc tudja mikor lesz ebből valóság. nextgen konzolokban már működik még ennél is fejlettebb eljárás. nagyon lecsökkenti a töltési időket. Újdonság (nem mostani ez sem, de lehet neked az), hogy az alaplapokon megjelent az M.2 foglalat. helytakarékosan kábelmentesen lehet így csatlakoztatni az alaplaphoz M.2 SSD-ket. itt kétféle verzió van... SATA interfészes csak 600 MB/s-et tudhat maximum, míg a PCI interfészes... franctudja...sok gigabiteset. Lényeg, hogy 480 GB+ 960GB+ kategóriában már vannak olyan olcsó PCI M.2 SSD-k, amik megérik a párezres felárat. ha jön a DirectStorage akkor játékoknak tetszeni fog..

Nameg ha olyan speciális munkát végzel, ami már most ki tudja használni az ilyen 3000 MB/s sebességű SSD-t, akkor az csak így valósulhat meg.

2020. nov. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"5/6 eztmondom"


Pl akármi, vagy bármi. Én pl nem vagyok HC gamer, engem az RX480-om kényelmesen kiszolgál. Igaz én ritkán játszok, akkor is régebbi CoD multival, de munkatársam RX580-nal nyomja a warzone multit. Ha nem kell a 4k 144Hz mert csak néha kikapcsolnád magad valamivel akkor egy GTX1660-nal is bőven el lehet lenni. Jó, tudom mindenki már 4K-ban nyomja DLSS nélkül, RayTracinggel, Freesynckel 144Hz-en :D


Ha munkára kell a gép és a programok kihasználják akkor érdemesebb erősebb procit venni és mellé valami videókártyát, ami belefér az árba.

Ha a programok nem igényelnek 80magot és 160 szálat, de normálisabban játszana amikor vna rá ideje akkor elég valamivel olcsóbb proci is de valami normálisabb videókártyával párosítva.

2020. nov. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs újonnal normális kártya!


Igen, ideiglenesen RX 570/580 30-40k használtan az egyetlen értelmes lehetőség, míg kijönnek az újak.

2020. nov. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nincs újonnal normális kártya!"

Ja, újonnan nincs. Ebbe a keretbe amúgy sem férne bele egy normálisabb videókártya, ami komolyabb játékra alkalmas.

2020. nov. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!