Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történt megint a használt...

ST15i kérdése:

Mi történt megint a használt videókártya piaccal?

Figyelt kérdés
Hardveraprón elszálltak a videókártya árak... Nyáron 28ért vettünk egyik ismerősöm gépébe egy gtx 1060 3gb -os kártyát, most meg 40 alatt egyet sem találni. Megnéztük másik platformokon, hasonló a jelenség...

2020. nov. 26. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Növekvő kereslet, drága euro.
2020. nov. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Drágulnak az újak, drágulnak a használtak is.
2020. nov. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szar a forint... viszi magával az új kártyák árait felfelé. Ez pedig megadja a lehetőséget, hogy a használtakat is drágábban adják.


A másik meg a kereslet... ezek a kártyák nagyon keresettek, hiszen ez jelenti most az olcsó-élvezehető játszhatóságot 1080p-nél. Sokan frissítenek most erre, vagy RX580 körüli szintre.

2020. nov. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A használt piac is szűkült, kevesebb a használt videókártya a kereslet viszont megnőtt.

Amúgy legfőbb oka a lassan megérkező új generáció, de már kezd lecsengeni és helyre fog állni idővel minden.

2020. nov. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Baszsus 19ben 100€-ért vettem 6GB-os GTX 1060-at. Az olyan 33ezer volt akkor. Nem, hogy kevesebb most, hanem több. Amúgy amíg nem lesznek raktáron az új szeriakbol (nv, amd), addig ne várd, h bármit is esni fognak. Nvidia cseszte el az egészet a meregdraga RTX 2000-el. Most meg még a szar forint is plusz ráadás.
2020. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én most felnevettem magamban. Pár hónapja kiírtam több kérdést is, hogy milyen videokártyát kellene vennem, megéri-e vár az új RTX 30-as szériára. Mindegyikre azt a választ kaptam, hogy várjam meg azt, használtan nem éri meg, jelentősen olcsóbb lesz az új. De mivel nekem akkor kellett ezért vettem egy RTX 2070 Super-t 135k-ért 3 év garanciával, amire úgy reagált szinte mindenki, hogy ez egy szar döntés volt, az egyik kérdés törölve is lett, mert annyi negatív komment jött rá, aztán utána már csak az egymás szapulása ment. Erre most meg 170-180k körül mennek.
2020. nov. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!