Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fagynak a játékok?

Miért fagynak a játékok?

Figyelt kérdés

Kb másfél éve vettem a számítógépet, ez életem első gépe(eddig konzolos voltam). Tekintve, hogy ez az első, előre összerakottat vettem, hogy tuti minden jó legyen.(azt hiszem a radium.hu-ról) amióta megvan, bármivel játszok, pár perc után vagy lefagy(akár már a menüben), vagy kidob az asztalra. Változnak a hibaüzenetek, de lehinkább nem friss driverre panaszkodik. Letöltöttem egy driver booster progit,(ami ugye elvileg megnézi, és telepíti a rossz/hiányzó drivereket), de semmi. Egy régebbi kérdésemnél a rossz tápot mondták. Cseréltem, de csak picit lett jobb. Azaz kicsit többet tudok játszani fagyás előtt. A windowsban ramtestet is néztem, de semmi. Mi okozhatja?(bocsi ha kihagytam valami fontos infót. Nem vagyok egy pc zseni)

Specifikáció

Win10 64bit

Ryzen 5 3400g

Rx 590 8gb

Asus prime a320m-k

Crucial ballistx 8gb ddr4 2400mh ram

Eddig egy kolink 500w bronze volt benne, kb egy hete cseréltem egy corsair tx850m-re(tudom hogy erős neki, de biztosra mentem🤣)

Tegnap újra raktam a windowst, de semmi. Azóta a kingdom come deliverance-el próbáltam, ott a "dxgi error device hung" feliratot kaptam.



2020. nov. 26. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Memtest 86-t futtatnék a helyedben, memóriahibának tűnik így első ránézésre.

Érdemes egy egész éjjel rajta hagyni.

Ha a táppal lenne gond lekapcsolna, ha a VGA-val akkor 100%-os terhelésnél a kékhaláltól az azonnal leállásig sok minden történne.

De azért lefuttatnék egy Furmark-t a helyedben, hátha ott lesz a gond.


Amúgy DDU és a gyártó oldalról szedd a le a legújabb driver-t.Az ilyen programok meg kerülendők.

2020. nov. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Meg fogom nézni. És melyik drivereket érdemes leszedni?(totális homály a szoftver része még. Legalábbis ez). Vagy az összes hardverhez egyenként? A windowsban alapból van memória tesztelés. Azt lefuttattam. Nem talált hibát. Vagy az nem megbízható?
2020. nov. 26. 10:13
 3/9 anonim ***** válasza:

A Memtest 86 hatékonyabb, illetve 1 teszt az nem teszt RAM esetén.

Elég a videókártya driver-t leszedni az AMD oldaláról, de volt egy rosszabbul sikerült chipset driver-t így én azt is frissítenék, lehet az van most fent.

DDU letörli a régi VGA driver-t, utána mehet fel a legújabb.

2020. nov. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor megnézem a memtestet. Köszi😋. Chipset driver?😳

Bocsi az értetlenkedésért, de a ddu automatikusan leszedi a régi drivert, vagy ddu használata közben kell nekem leszedni, és feltenni az újat?

Illetve... van gyári radeon software. Ilyen... kezelőfelület a vga-hoz. Ott pl a legújabb driver van fent. Legalábbis aszerint

2020. nov. 26. 10:21
 5/9 anonim ***** válasza:

a ddu programban mikor indítod a telepítést, akkor először letörli a régit, majd utána felrakja a legújabbat.

Kb olyan mint Nvidia Geforce telepítésnél a tiszta telepítés, amikor minden lepucol.

2020. nov. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi😋
2020. nov. 26. 10:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Chipset driver-t innen szedd le:

[link]

2020. nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm😇
2020. nov. 26. 10:50
 9/9 A kérdező kommentje:
ma megnéztem. nem látom értelmét a ddu-nak, mert az amd oldalán nincs külön driver a gpu-hoz, csak a radeon software, ami jelenleg nekem a legfrissebb. elvileg az a legfrissebb drivereket rakja fel. az lehet, hogy a régiket nem törölte?
2020. nov. 27. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!