Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi kell egy irodai számítógépb...

Mi kell egy irodai számítógépbe hatalmas adathalmazok kezelésére?

Figyelt kérdés
Sziasztok szeretnénk lecserélni irodai gépeinket, milyen konfig lenne a legjobb ha hatalmas excel és access táblákkal dolgozunk? A keret kb 100ezer ft/gép. I5 is elegendő lenne vagy I7? Abból is melyik széria? Ddr3 vagy 4? Mennyi ram minimum? HDD vagy SSD ha az adatok egy külön szerveren vannak tárolva? Esetleg konkrét használt számítógépet valami ilyennel foglalkozó oldalról ha tudnátok linkelni megköszönném.

2020. nov. 28. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Vannak gyengébb i5-ös processzorok, mint i7-esek. Mindenképp DDR4, legalább 8gb, és nyilván az SSD a gyorsabb, de a drágább is.
2020. nov. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Hát ide nem a gép lenne az első, hanem egy adatbázis programozó cégnek kéne kiszervezni, hogy írják át az anyagaitokat valami értelmes kódra (SQL, vagy akármi... fos offline access-nél bármi jobb)


Az új adatbázis egy szerverről futna, amit aztán akár a telefonodról is megnyithatsz, nem kell új gép, mert egy normális adatbázis csak azt nyitja meg, amire épp szükség van, míg az access ha 100 gigás, akkor azt a 100 gigát akarja megnyitni... Excel ugyanez... valószínűleg ebben is olyan adatokat dolgoztok fel, amit adatbázisban kellene.


A szervergép kiválasztásához meg már segítenek majd ők.


Fontoljátok ezt meg! Jövőben egyszerűbb lenne.

2020. nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
41%

100 bol siman ki kell jojon egy irodai gep ujonan


Hasznaltan is ddr4 est erdemes nemhogy ujonan

ddr3 az mar nagyon regi


2*4gb amit proci tamogat (2400/2666 pl.)


eleg oda 4magos valami boven

i3 is tehat ujonan amugysem engedne keret jobbat de minek is kellene


SSD is jo, valami olcso de jo M2 es es kesz


hany geprol van szo?

2020. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%
#2 igen #Kerdezo ez meg a mas kerdes amit modern korban szinten meg kell oldani ha ezek a egyszeru progik alkalmatlanok arra amire kellenek akkor jobb megoldas kell
2020. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, sajnos ez egy több mint 20 éve működő kis iroda sok rossz berögzüléssel és minimális informatikai ismerettel. Szerintem #2 javaslata itt reménytelen. Én nem itt dolgozom csak szeretnék kicsit segíteni és ami biztos, hogy a gépek állapota kritikán aluli, még floppy olvasó is akad :) Van egy rendszergazda aki mindig foltozgatja őket, de inkább nem illetném jelzőkkel. Egyelőre 2 darabot cserélnénk le csak elég távol áll tőlem az informatika és egy ilyen típusú gépnél nem tudom mi az ami fontos.
2020. nov. 28. 23:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Rendben... akkor menjünk ebbe az irányba.


Bruttó-nettó árról beszélünk? (Áfát gondolom vissza tudják igényelni cégként, tehát nettó 100?)


Használt szóbajöhet, azt látom.


Csak a gép kell? Azaz monitor, bill, egér, minden marad?

Érdemes figyelembe venni: Az új alaplapokon már csak egyetlen PS/2 port van általában. Régi perifériákkal nincs baj, de kellhet átalakító, vagy új egérke. Minimális pluszköltség.


A monitor feltételezem DSUB (VGA) portos. Ezt is egyre gyakrabban hagyják le az alaplapokról. Itt már az átalakító sem olyan egyszerű mindig. Jó, ha a monitor tud dvi-t (dvi-d és dvi-i nem ugyanaz!) Ilyen apróságok képbejöhetnek, ha ennyire nagy a lemaradás.


Ami mindenképp megfelelő lehet, azok a használt brand gépek (hp, dell, lenovo, stb..). Ezek nagy irodákból leselejtezett gépek. Előny, hogy általában jár hozzá garancia (6 hó), és 27% áfa visszaigénylése után olcsóbb lesz, mint a hasonló árú használtgépek. Nameg szakszerűen ellenőrzött, kitakarított gépek.


SSD mindenképp. Mivel adat nincs a gépen, ezért nem kell nagy. 120 giga elég a rendszernek + office-nak. Megtizedeli a töltési időket a HDD-hez képest. Nem baj, ha nincs a vásárolni kívánt gépben. Ezt érdemes akkor külön, újként beszeretni. Kb nettó 5 ezer... 🙂


Ebben az árban már lehet bátran DDR4 memóriára gyúrni . Én úgy gondolnám, hogy lehet 16 giga is kellhet. Jó kérdés, hogy mekkorák is azok az adatbázisok, excelek? Mennyit nyitnak meg egyszerre? Kezdetnek elég a 2x4 GB, aztán később lehet bővíteni könnyen, mert ezek 4 slotos gépek általában. Én böngészésre tudok hivatkozni. 30-40 megnyitott lap után kevés a 8GB. Tehát az a lényeg, hogy a gép ne használjon virtuális memóriát, minden férjen bele a RAM-ba. Így elkerülhető a belassulás.


Processzor kérdéses... fogalmam sincs, hogy az office hogyan kezeli ezeket. Kell-e a több mag/szál, vagy elég egy olcsó 4/4

2020. nov. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elég az olcsó úgy látom. Akkor lehet spórolni.

Arra kell figyelni, hogy mindenképp 4 magos legyen a gép! Csalókák a számok.

Hardveraprón és a neten találni ilyen üzleteket.

pl:

[link]

(Itt látod jól étvernek az SSD-vel 😃 )

Szóval olcsó egyszerű megoldás ilyen használt brand gépeket venni. Még DDR 3, de ár-érték arányban úgy látom nincs értelme feljebb menni. A 100 ezres kategóriáig nincs nagyon feljebb.


Legjobb lenne, ha le tudnátok teszteli a rendszereket. 100 ezerbe belefér akár egy 6 mag 12 szálas gép is. Kérdés, hogy kell-e ilyen erő. Úgy látom nagyon függ attól, hogy mi is van a feldolgozandó adatokban. RAM sebessége is meghatározó,így DDR4 előnyös lehet.


Nagyon nem vagyok biztos benne, hogy kell ilyen.


Tehát 35 körül van a 3470 körüli gép. Megy bele +4 gb ram (8 összesen) meg a 120 gb ssd. Összesen 45 ezer. Ilyen gépet kéne venni egyet.

Meg valaki is.erőstől kölcsönkérni egy új erős gépet.

Egymás mellé kell rakni, és összehasonlítani a három gépet.

Régi-felújított-új

Meg kell nézni, hogy ugyanazokban a gyakor, gépigényes felafazokban hogyan teljesítenek. Nagyom egyedi minden access adatbázis és excel tábla.


Szóval ki lehet maxolni a 100 ezer/ gépet, de lehet semmi értelme.

2020. nov. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Közben megnéztem. Nettó 100-ba még egy vadiúj i5 10400-as gép is beleférne. 6 mag, 12 szál.

Csak tényleg kérdés, hogy kell-e ilyen...

2020. nov. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

[link]

Ez például jó lehet és reális az ára?

Amúgy igen nettó 100körül és csak a gépre van szükség. #8 azt esetleg megkérdezhetem hol találtad? Vagy milyen oldalakon érdemes körülnézni? 1x ajánlották a jebeto-t de az most szinte üres.

2020. nov. 29. 20:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Az általad linkelt gép alig 15-25 százalékkal jobb csak a 45 ezres konstrukciónál 😕


Alkatrészenként néztem amúgy

nem állítottam össze konkrétan semmit. de kb erre kell gondolni (bruttó):

H410 alaplap 22e

10400 60e

3000/3200 mhz 8GB RAM 11e

M.2 SSD 120 GB (crucial, WD green, kingston) 7e

Táp: FSP 350W 450W 12e (ennek egy tápos topicban utána kéne nézni)

ház: tetszőleges olcsó mATX méret ~7e


= bruttó 119 / 1,27 = 94 nettó

És akkor így mindenre minimum 1 év garancia van.

Összeszerelés még + 3-5 ezer. De ezt egy rendszergazdának meg kell tudnia oldani házon belül, ha már tartanak :)


variációk:

Cserébe így befér még +8GB RAM. De franc tudja, hogy kell-e tényleg. nagyon nem tudom elképzelni ezt a felhasználást, milyen gépigénye van.

A rendszert jobban biztonságban érezném egy B460 alaplapon, amin már van valamiféle VRM hűtés is. ~br 34 ezer, de a pluszmemória sokat adhat, ha igényli a feladat (?)


kb ezek a variációk vannak.

árukeresővel lehet keresgélni a legolcsóbb boltokra.


Ilyen gépet amúgy gamereknek szoktak összerakni, tehát brutális erős. Mondom, kellenének a tesztek, amik kiderítik, mi a feladat gépigénye. ez kb 2,5-3-szor erősebb a net 45 ezres i5 3470 procis gépeknél net 95-105 ezerért. De hogy excelben kell-e ilyen, vannak olyan prociigényes számítások? Lehet, hogy nincsenek is... és akkor meg felesleges.

2020. nov. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!