Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen konfogokkal vegyek...

Milyen konfogokkal vegyek gamer gépet?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja úgy szereltessem össze. Van egy rx580 videókártyám a régi gépemből. De valószínűleg nem lenne jó az új lapba.

2020. nov. 30. 14:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi van? 🤣🤣

Hagyd ott ezeket a barmokat!


PCIe szabvány teljesen átjárható kompatibilitás szempontjából, még egy 10+ éves gépbe is be fog menni ez a kártya, és előreláthatólag 10 év múlvai alaplapba is.


Miért hazudnak neked? Milyen gép ez? Mit kell tudni?

Segítünk, ha adsz infókat, és elmondod, mit szeretnél 😉

2020. nov. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
hardveraprón van pár jó, ahol vagy a vga vagy a profi gyenge. rx 580 beleillik mindegyikbe, mennyi rá a keret?
2020. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Egy hp z600 van (21gb 6db eec ddr3 ram) rx580gpu (2db xeone5645 cpu) 650w táp. Kicsi a táp kicsi a proci, érzem mert leáll a gép. 0-ás grafikán pixelgetek 1280x900-on már kiakad a konfig. Max 200000-ig mennék el. Talán 100000-ért el tudom adni ezt a gépet és 100000-at hozzá tudok tenni. De február környékén. Még elvileg garanciális a gép, eladói garancia nem gyártói garancia.
2020. nov. 30. 15:04
 4/17 anonim ***** válasza:
Az 580ad perfect. Vgát nem kell másikat venned
2020. nov. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
200ból VGA nélkül nagyon jók kijönnek. B450 vagy b550 tomahawk, R5 3600 ha úgy van, silentiumpc signum sg tg, 2x8gb crucial ballistix ram
2020. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy a játék amivel játszom a ryzen 7 cpu-sok panaszkodnak hogy kicsi a processzor.
2020. nov. 30. 15:21
 7/17 anonim ***** válasza:
Milyen játéknál?
2020. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez valami nagyon félreinformáló közösség, akikkel beszélsz, kérdező 😃

Kíváncsi vagyok milyen játék lehet ez...


A mostani gépednél sem az összes teljesítménnyel van a gond, hanem hogy egyszerűen 6 magnál többet semmilyen játék nem használ ki még (a 4 mag pedig az általános). Tehát az egyik proci jelenleg totál feleslegesen van a gépben. Már ami a játékot illeti. Illetve hogy 3 ghz-et sem éri, az nagyon kevés a játékok szempontjából.



Az én javaslatom:

Egy fejleszthető gép, amibe később egy erősebb procit és egy hozzáillő videokártyát kell majd csak venned, ha lesz rá keret. Ez az összeg most valóban az, amibe nem fér bele egy RX580-nál lényegesen jobb videokártya. Jó megoldás most megtartani ezt a GPU-t. És amíg ez a videokártyád van, addig pedig felesleges az erős proci is. Feltéve ha csak a gaming az elsődleges szempont. Ha használnál más dolgokat is, amik pl prociigényesek (gondolom igen, ha most ilyen géped van, de mit? kéne tudnunk ezt, hogy a legjobb javaslatot adhassuk), akkor érdemes kimaxolni a keretedet, már most elkölteni mindent.


Szóval amíg csak játékos felhasználásról van szó, és egy RX580-at kell kielégíteni, addig elég ez:

AMD:

B550 lap

3100 proci

fejlesztési lehetőség: erősebb 3000, vagy 5000 széria, pl 5600 6 mag/12 szál


Intel:

B460 lap

10100 proci

fejlesztési lehetőség: erősebb 10. gen, vagy a jövőre megjelenő 11. generáció


Akármilyen játékról is van szó, ezek a 4 mag/8 szálas procik ki fogják hajtani az RX580-at. Most nincs szükség erősebbet venni. Ha csak játékra használod.

https://www.youtube.com/watch?v=2W-BPaC8Lhc

Itt láthatod, hogy CPU kihasználtság sehol sem közelítni meg a 100%-ot, mindenhol az RX580 a limit.


A többi kb~:

2x8GB 3200 mhz ddr4 RAM

500/550W táp (jövőálló, elég ennyi is), azaz a mostanid is jó lehet, ha minőségi márka, nem kll feltétlenül új.

ház, m.2 ssd, háttértárak igény szerint. jó a mostani szintén, valószínűleg.

2020. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A space engineers ésszerű használat melett a gépigény .hu oldalán feltüntetett minimum és maximum gépigénynek megfelel. De én nem ésszerüen használom, mert 100'000pcu lenne a legnagyobb építhető dolog pl halálcsillag, star destroyer! Amit én akarok építeni az átlépi a 30m pcu-t. A coruscant-ot akarom megépíteni. Ezért kellene a több menória. De nincs millióin jó gépekre, én úgy véltem egy workstation képes nyújtani ezt a teljesítményt, hát 1m pcu-nál túlhajtottam a gépet. Ha így érthető miért van workstation-öm játékra miért nem rayzen 9-em!
2020. nov. 30. 18:27
 10/17 anonim ***** válasza:

Mégis mi az úristen szaggat neked 12 mag 24 szál @ 2.6ghz-en?


Ha ez csupán 4mag\8 szál lenne sem kéne szaggatnia még semminek! Nem mondom, nem a legújabb cucc, rohadt gyenge magonkénti teljesítménnyel ma már, DE még mindig minden futni fog rajta, legalább 40FPS-el.


A VGA is elég ma még. A 24gb ram is elég, főleg trichannelben. MI AZ ÚRISTEN történik itt?

2020. nov. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!