Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alaplap dobozának le kell...

Az alaplap dobozának le kell lennie ragasztózva vagy sem? több lenn

Figyelt kérdés
Szóval rendeltem egy alaplapot (Asus Prime Z490-A), és az alaplap doboza nem volt leragasztózva sehol sem, mindjárt ki lehetett nyitni. Mondjuk minden megvan benne, nem láttam jelét sérülésnek... Lehet hogy ezeket nem ragasztózzák le, nem tudom, nekem furcsa kicsit, mert a többi dolog le volt ragasztva (intel proci, ramok, ssd).

2020. dec. 6. 01:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindennek le kell legyen ragasztva. Sok helyen direkt olyan ragasztószalagot/matricát használnak, ami jelet hagy a dobozon, hogy az nem gyárilag csomagolt illetve kibontott.

Valószínűleg olyan alaplapot vettél, amit az üzlet már vagy tesztelt/lecsekkolt, vagy eladott már egyszer, csak a vásárló visszaküldte ők pedig újra eladták.

Normálisabb helyeken némileg olcsóbban árulják az open box termékeket, viszont például 3 év gari helyet csak 1 évet adnak.

Mindenképp tedd szóvá a boltnál ahol vetted már csak azért is. Nézd meg mit mondanak, lehet tudnak róla és bevállalják hogy cserélik. (Legyen mondjuk fotód ahogyan kaptad a dobozt)

Véleményt is írj róluk, hogy a nyitott dobozos termékeket árulják újként, csak hogy aki onnan vesz az tudjon róla.

2020. dec. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
vagy lehet elfelejtették leragasztani, mert a többi meg le volt ugyebár... Na mindegy, ha működni fog, akk nem fogom visszaküldeni, ugyanis még nem szereltem be, mert várok az új graf.kártyára...
2020. dec. 6. 02:15
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

"vagy lehet elfelejtették leragasztani"

Azt kétlem, mert a gyárból már úgy kéne kijönnie.

2020. dec. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
most este van, majd holnap megnézem jobban, de ma dél körül nagyjából belenéztem, és nincs letépve a papír, tehát a ragasztó helye nincs ott, gondolod hogy nagy ügyesen eltávolították, hogy ne vegye észre a vásárló, de akkor mért nem ragasztották le újra? hogy ne legyen gyanú? Na látod, ezért nem érzem ezt szándékosnak, max feledékenység stb
2020. dec. 6. 02:30
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Én még életemben nem vettem olyan alaplapot ami fóliázva lett volna, üzletben sem láttam így. A papír rögzítői be vannak hajtva és ennyi.
2020. dec. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
mármint nem volt maga az alaplap beletéve abba az aluminium vagy milyen fóliába? pedig azt muszáj lenne mondjuk, sokan azon szerelik össze
2020. dec. 6. 02:39
 7/15 anonim ***** válasza:

Most tök random rákerestem egy unboxing videóra, de itt is van matrica a karton behajtásánál.

[link]


Ezzel szokták igazolni a gyártók, hogy amit viszontadnak el a reseller-ek, igazolható legyen, hogy nem volt kibontva.

Nekem mindenem le volt így ragasztva, a Crucial ssd matricája például rá is nyomott egy kis mintát lehúzáskor a dobozva, recés csíkok a matrica mentén.

2020. dec. 6. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

na én találtam pont olyan unboxing videót mint enyém:

https://www.youtube.com/watch?v=HEBLjM3AsSc


itt is simán kinyitja, nincs semmi ragasztó

2020. dec. 6. 03:59
 9/15 anonim ***** válasza:
#8 Pedig látszik a dobozon tisztán hogy el lett vágva a rések között a tapasz, 2:06-nál a nagyításnál végképp kiadja a kis ragasztó darabkát a doboz szélén.
2020. dec. 6. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 P.O.C. ***** válasza:
100%
Számtech boltba dolgoztam 2 évig, több száz alaplapot kibontottam különféle márkákból, de a doboz egyiknél se volt leragasztva. Az ESD védő fólia amibe csomagolják, azon is csak nagyon ritkán volt ragasztó.
2020. dec. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!