Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges hogy a gépházamba...

Lehetséges hogy a gépházamba nincsen meg a szükséges dolgoknak a fele?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem rég rendeltem gépházat, beszéltem egy informatikussal, de végül külföldi oldalak véleménye és ár alapján egy Thermaltake Versa H25öt rendeltem, mivel elég tágasnak gondoltam.

A probléma az, hogy nekem a 2 darab előlapi csatlakozó nem ér semmit, illetve konkrétan ránézve a gépház hátuljára nincsen se HDMI se tápbemenet, csak két bazi nagy lyuk. Nem én fogom összeszerelni, de ennek ilyennek kéne kinéznie, vagy nem érkeztek hozzá tartozékok? A válaszokat előre is köszönöm.



2020. dec. 9. 15:43
 1/6 hypno ***** válasza:

Ennek pont így kell kinéznie.

A bemenetek az alaplap I/O paneljén vannak.

A gépház saját hátlapját mindíg le kell cserélni az alaplapéra, mert másként össze se lehetne szerelni.

2020. dec. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:
Illetve a másik bazi nagy lyukat majd a táp fogja kitölteeni és azon lesz a tápcsatlakozó is.
2020. dec. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval akkor kimondhatjuk hogy szerencsére csak én vagyok hozzá nem értő, és minden a legnagyobb rendben van. Nagyon köszi, megmentettél egy szívrohamtól!:)
2020. dec. 9. 15:53
 4/6 hypno ***** válasza:

#3


Most őszintén:


Egy üres házon minek kellene működni, amíg bele nem szerelték azokat a dolgokat, amiktől majd számítógépnek lesz nevezhető.


Mikor a spanod végez, majd minden értelmet nyer és működni fog.

A most semmire sem jó előlapi csatlakozók is.

2020. dec. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az asztali számítógépek, a PC nagy előnye a többi eszközzel szemben, hogy teljesen moduláris. Mindent te veszel meg, úgy, ahogy neked tetszik. Ebben a rendszerben a gépház az csak egy váz, egy semmi. Csak egy doboz a többi alkatrész számára (meg tartalmaz néhány funkciót, mint a bekapcsológomb. de ez is, és az előlapi csatlakozók is csak hosszabbítók, amiket az alaplapba kell majd dugni).


egy működő géphez még kell:

- tápegység

- alaplap

- processzor

- memória

(+ monitor, billentyűzet, egér)

(+ opcionálisan: videokártya (de processzorba épített grafikus vezérlő (iGP) nélküli gépeknél ez is kötelező darab, mert valaminek elő kell állítania a képet); bővítőkártyák, egyedi hűtés, ventilátorok, RGB fények, meg franc tudja mi nem, amit el se tudsz képzelni)


Szóval vettél egy üres vázat. Meg kell tölteni tartalommal 😉

2020. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

- háttértár (SSD, HDD)


*kifelejtődött 🙄

2020. dec. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!