Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Seagate 2TB 2.5" merevlemez...

Seagate 2TB 2.5" merevlemez jó laptopba? Vagy inkább 1TB-ost vegyek?

Figyelt kérdés

Üdv! Szeretnék egy Dell Inspiron 3583-ba venni egy 2.5"-es 2TB-os Seagate merevlemezt, de nem tudom, lesz-e valami szoftveres/hardveres probléma vele. Itt egy weboldal, ahol láttam, illetve itt a neve is.


[link]


Illetve ez a márka/típus/modell megbízható-e, és hogy érdemes-e inkább egy 2TB-os merevlemezt venni, vagy jobban járok, ha csak egy 1TB-ost vennék? Ha 1TB-ost vennék, valószínűleg egy WD-t, abból is ezt: [link]


(játékok, és adatok is lennének rajta)



2020. dec. 9. 19:55
A kérdező szavazást indított:
Lesz valami baj, leírom
Nyugodtan vedd meg a 2TB-ost
Inkább az 1TB-ost vedd meg
9 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:

Nos, a Seagate-ről olvastam több rossz véleményt is, hogy tönkremegy a garancia lejárta előtt kicsivel, illetve hogy ha betelik a merevlemez fele, a másik felére már csak lassan lehet írni.


(leginkább) ezen a két vélemény miatt valószínűleg a Western Digitalt fogom választani... Illetve van legalább ennyire megbízható mondjuk a Toshiba?


(mielőtt valaki ssd-t ajánlana, a merevlemez mellett maradni fog a m.2-es ssd, és az ssd-n marad az oprendszer, tehát lassulástól nem nagyon kell félnem)

2020. dec. 12. 20:07
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem toshiba van. Illetve külső merevlemeznek is. Semmi baj vele. Megbízható. Ha én merevlemezt veszek csak toshiba. Én a seagate-ről és a WD-ről is hallottam negatív véleményt. Persze mindenről lehet negatív vélemény. Ha a toshiba melett döntessz ajánlom az oldalukat [link] itt kiválaszthatod hogy mibe kell és dobja a típust.
2020. dec. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Seagate-t ne!

Ha 1, vagy 2TB-ról van szó, akkor ne az ablakon dobj ki több, mint 15 ezer FT-ot! Toshibát vegyél

2020. dec. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nos, valóban a western digitalt vettem meg, eddig még nincs problémám vele. Nyilván hasznos véleményt majd 1-2 év múlva tudok csak mondani, hiszen addigra romlanak el (a szarabbak).


Utólag megnéztem, WD10SPZX "típusszámú", amiről még talán tavasszal azt olvastam, hogy gagyi, SMR technológiával készül már.

Szóval még erre lennék kíváncsi, hogy valóban ez a modell már érintett ez ügyben, illetve ebből kifolyólag lesz-e valamilyen problémám (pl mint seagate-nél olvastam, hogy betelik a fele és belassul), vagy semmi komoly?

2020. dec. 25. 00:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Na, van tapasztalatod az SMR vinyókkal kérdező?
2020. dec. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nincs, ezért vagyok kíváncsi smr-rel kapcsolatban tapasztalatokra, hogy átlag felhasználó észre fog-e venni belőle valamit, vagy mondhatni humbuk az egész cirkusz körülötte.


Az előző WD merevlemezem 2007-es, és nagyjából 2018-ig működött normálisan, illetve addig volt az állapota 95% felett.

2020. dec. 31. 00:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy hét alatt nincs, tehát egy normál vinyóhoz képest nem lassabb? Mint írtad, SMR hádédé van nálad
2020. dec. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!