Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Acer VG220Q monitort használok...

Acer VG220Q monitort használok, de nem tudom futtatni 75hz-el, pedig alapból annyi a monitor. Valaki tud erre megoldást, hogy tudjam használni annyival?

Figyelt kérdés
Windows 10-et használok, hiába próbálom módosítani speciális beállításokban 75hz-re, akkor is csak 60 marad.

2020. dec. 15. 15:25
 1/9 Morzsi007 ***** válasza:

1920x1080 a felbontás?

VGA driver megfelelően telepítve?

Egyéni felbontást próbáltad?

2020. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A VGA drivert hol tudom telepíteni?
2020. dec. 15. 15:40
 3/9 Morzsi007 ***** válasza:
Eszközkezelőben nézd meg a videokártyát, nincs mellette felkiáltójel vagy valami? Fajtának megfelelő drivert (Nvidia, amd, intel) netről leszedni és telepíteni.
2020. dec. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

HDMI-t adnak hozzá

A géped HDMI csatlakozóján tud adni 1080p@75hz jelet?

2020. dec. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3: Nincs baj a videókártyával, egyébként egy GTX 1050Ti.


4: Egy IWCH (HDMI) csatlakozóm van. 1080p az megy, csak a 75hz nem, szóval ezek szerint HDMI-től is függ, hogy hány hz-et képes tovább küldeni?

2020. dec. 15. 19:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy sosem hallottam még az IWCH kábelgyártóról, de a helyzet az, hogy csak fejjel lefelé olvasod, HDMI lesz az.

Igen, függhet a kábeltől, de a standard speed kábel a 60 Hz-t se tudná, csak 30-t full HD-n, a high speed kábelek meg a 75-t is túlteljesítik, azok 144-t tudnak. Szóval szerintem nem itt lesz a gond.

A videokártyával sem lenne szabad gondnak lenni.

Amit megpróbálhatsz, hogy mind a kártyán (ha van), mind a monitoron másik portba dugni a kábelt.

Nvidia oldaláról töltsd le a legújabb drivert, utána még nézz szét az nvidia control panelben, esetleg monitor firmware frissítés, bár ha a vga driver telepítés is új volt, utóbbit ne erőltesd.


Előtte volt esetleg másik videokártya a gépben, amd pl?

2020. dec. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

IWCH, ez nagyon tetszik! 😅😅

Volt már olyan, hogy valaki az snsv laptopjáról kérdezett... ahha, ASUS volt az 😃


Hardverek akkor így tuti rendben vannak.

Nehezen tudom elképzelni, hogy van olyan 1050 ti, ami 60hz-en korlátoz hdmi-n. Szóval drivertelepítés a hivatalos oldalról.


Ha nem megy, akkor DDU leszed, driver töröl, csökkentett mód, DDU-val is letörölsz mindent. Aztán újraindít, és telepít a legújabb drivert a hivatalos oldalról.

2020. dec. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Morzsi007 ***** válasza:
IWCH meg snsv. Ezek jók :))
2020. dec. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

XDDD


Fú de buta vagyok... kajak HDMI van ráírva, csak fordítva olvastam el.

Egyébként már alapból 1050Ti-al vettem a számítógépet. De köszi, most már jobban belelátok.

2020. dec. 16. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!