Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért megy ilyen alacsony...

Miért megy ilyen alacsony százalékon a videókártya és a proci?

Figyelt kérdés

GTX 1080, Ryzen 5 3600x, 16 GB ram


Pubg-ben 40 % körül megy a videókártya és a proci is. Így van átlag 110 fps-em, ami szerintem így több is lehetne.

Előtte egy 1050 ti-al volt átlag 90 fps, és az 100%on ment.

Legújabb driver van a 1080-hoz, mi lehet a baj, hogy lehetne belőle többet kihozni?

Tudom, hogy a pubg nem jól optimalizált, de a többi játékra is ez a jellemző. Kicsit elvagyok keseredve, mert többet várnék ettől a konfigtól. Főleg, hogy 50%-os teljesítménnyel mennek..


Köszönöm!



2020. dec. 22. 20:43
1 2
 1/15 Alex Fly ***** válasza:
35%

Most ha jól értem az a bajod, hogy az adott program nem terheli le teljesen a gépedet?

Ha ez annyira zavar, akkor az adott komponenseket cseréld le jóval gyengébbre...

2020. dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
videókártya vezérlőben a teljesítményt, ha maxra veszed, akkor se nagyon fog sokkal több lenni. Ezek a játék hibája, illetve a beállításoké. Mondjuk nekem a lol hasonló konfigon 240 fixelve ment, cyberpunk meg 60 fps lowon. cybert próbáld meg, h mennyire használja ki a cfg-t
2020. dec. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Valami beállítás visszafogja


Memóriáról tudhatunk még valamit?

2020. dec. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

memória 16 gb hyperx predator, 3200 mhz, cl16


Azt viszont nem tudom, hogy 3200-on is fut-e, nem tudom hol kell leellenőrizni.

2020. dec. 22. 23:27
 5/15 anonim ***** válasza:
Feladatkezelőben ellenőrizheted,hogy milyen gyors a ramod, vagy biosban az "XMP" mód be van-e kapcsolva.
2020. dec. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Első!

És mi van akkor, ha egy 120hz+ os monitorja van és esetleg ki akarja használni?

Egyébként nekem is 1080-am van és egy 144 hz-es monitorom, a kihasználtság egy kicsit több mint neked, de nekem stabil 144 fps-et ad. Esetleg próbálj meg drivert frissíteni, vagy a windows beállításokban megnézni, hogy hány hz-re van állítva a monitor, vagy ugyanezt az nvidia beállításokban, mert tudnia kéne a sokkal több hz-t.

Az is lehet, hogy hdmi-vel játazol, nem pedig pl displayporttal. A hdmi nem szereti a magas hz számot.

2020. dec. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A hdmi kábel nem fogja vissza a processzor és kártya teljesitményét. Attól függetlenül a képernyőn megjelenhet 240 mért fps, ha a proci a kártyát 100%ban használatba tudja venni. A képernyő frissitési képessége és a kábel is korlátozhassa a megjelenitett képet, de az közvetlenül nem folyásolya be a hárdverek teljesítményét. Egyébként 144 hzet tud a hdmi. Ha amd kártyád van free syncet is tud. Ha nvidia akkor kell a dp kábel, na meg ha 144+ hertzet akarsz.
2020. dec. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Alex Fly ***** válasza:
@6: azt nem tudom, hogy akkor mi van. Csak hogy a kérdezőnek az a baja, hogy a CPU és a GPU használata az adott stuff mellett nem haladja meg a 40%-ot.
2020. dec. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

144 hz-es g-synces monitorom van és display porttal van csaltlakoztatva.


A driver a legfrissebb. XMP profil beállítva, a ram 3200-on megy.


Nem értem mi lehet.

2020. dec. 24. 00:38
 10/15 anonim ***** válasza:

És a windowsban valóban 144 hz-re van állítva a monitor, a játékban a vsync, vagy hasonló vacak nem lehet?

Valahol le lesz az korlátozva...

2020. dec. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!