Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért indulhat néha újra a...

Miért indulhat néha újra a gép játék közben (CPU, GPU újrapasztáztam, memória rendben)?

Figyelt kérdés

Első körben kitísztítottam a tápot, a processzort és a grafikus kártyát újrapasztáztam, a hiba nem változott. Teszem hozzá a processzor akár 78 fokot is el-eléri, a grafikus kártya pedig a 80-at.

Memtest86 nevű programot lefuttattam nem jelzett hibát (megközelítőleg 2 óra volt)

Detroit: Become humán játéknál nem csinálja, Battlefield V-nél viszont igen. Néha rögtön az elején, néha később. Többször robbanásoknál, vagy nagyobb szuflát igénylő dolgoknál egyszerűen újraindul a gép. Hibaüzenet nincs.

Utána olvasva a táp lehet még a ludas, de mivel nincs és nem is nagyon tudok kölcsön kérni senkitől, ezért azt még nem teszteltem.

Más ötlet?

Érdemes lenne újrarakni a gépet?

Alaplap: Gigabyte H61M-DS2 (BIOS 10a 4.6)

CPU: i5 2500k 3,3GHz

GPU: Gainward GeForce GTX 760 2GB GDDR5 SDRAM

RAM: 2x4gb

Monitor: Samsung Q80t

SSD: Kingston SA400S37120G 120gb

HDD: WDC WD10EZEX-08WN4A0 1TB

Tápegység : Chieftec CTG-500-80P

OP. Rendszer: Windows 10


2020. dec. 28. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is a tápra gyanakodnék első körben.rakd újra a wint ha akarod.esetleg stressz tesztet csibálhatnál még,bár ha a táp a rossz akkor nem kellene erőltetni a dolgot.
2020. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

esetleg memtest, hátha a ram

videokártya is haldokolhat... ahhoz furmark kéne.


teljes stressztesztet is bírnia kéne ennek a tápnak, de ettől függetlenül elromolhat, mint minden elektronikai cikk. ha értesz hozzá, akkor feszültségeket lehetne menuálisan mérni multiméterrel.


vagy pedig a szoftveres infót nézni, log-ot gyártani pl hw.info progival.

2020. dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ja, bocsi. memtesten átsiklottam , akkor az ok
2020. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Sajnos a manuális méréshez nem értek.


Futtattam a Furmark GPU tesztet FullHD-ban 2144 pont lett (36FPS) maximum hőmérséklet 83 fok.


CPU-t is teszteltem, max 80 fokot írt a HWiNFO64.


Nem indult újra a gép, csak a ventilátor pörgött jobban fel.


Van értelme szerintetek újrarakni a gépet?

Okozhatja ezt softweres gond, vírus stb?

2020. dec. 28. 21:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Futó furmarkra engedj rá egy cpu-z stress tesztet. Ha ott kifingik, a tápod kicsi vagy túl nagy benne a jeltorzítás azon a terhelésen.
2020. dec. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Első körben elindítottam a GPU tesztet, majd ahogy a teljes képernyőből próbáltam win gombbal kilépni újraindult, ahogy szokott.


Második próbálkozásra nem léptem ki és csak a GPU tesztet futtattam, lement probléma nélkül.


Harmadikra először elindítottam a CPU tesztet, majd rámentem a GPU-ra, szaggatás mellett kb 5 másodperc után újraindult.


Így már biztos, hogy a táp a nem megfelelő?

2020. dec. 28. 23:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Jaja. Szerintem ha mindkét komponens terhelve van egyszerre, ahogy pl játéknál, ott a tápod már gyengusz. Ami mondjuk fura, mert oc nélkül a proci, ha jól rémlik 95w+120w a vga= 215w a tápod leírását ha jól értelmezem, az 500w a csúcs, a tényleges meg a 400w, szóval elméletben még némi tuning is beleférne, de valami mégse kerek.


Lehet már kora okán döglődik vagy ilyen villanykörte fogyasztású irodai gépbe szánták. Ha van ismerősnek, kérj kölcsön esetleg kipróbálni, aztán ha azzal megy, akkor próbálj venni valami minőségibb bronzos tápot minimum. Fsp, evga, cooler master, be quiet-től, hardveraprón vannak egész korrekt áron.

2020. dec. 29. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

egy kölcsöntápra szavaznék én is.


ha azzal is újraindulna, akkor viszont az alaplap gyenge, és érdemesebb lenne váltani 3000 szériás procira, mert a H alaplap nem bírja. amire van esély, mert az is irodai felhasználásra van tervezve, nem K-s tuningprocikhoz. esetleg undervoltolni lehetne a procit... nem tudom mik a lehetőségek az alaplapnál. -100 mV offset talán van? 3000 szériára váltásnak nagy előnye van, mert itt volt egy nagy architektúra előrelépés az intelnél, talán 32 nm-ről 22 nm-re, ezáltal jóval kisebb lett a fogyasztás azonos teljesítményen. BIOS frissítés mindenképp kell a procicsere előtt.

2020. dec. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Sajnos nem ismerek olyat, akinek van legalább 500W-os tápja.

2020. dec. 29. 15:25
 10/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

elorgedethetett ha egykoros geppell akkor mar tobb mint 5 eves nem?


nem tul olcso a tapcsere de erdemes lenne

persze magaval ranthatta lapot is, egy fapados alja laprol van szo ezert nem jo rosszul megolapozni egy gepet, mert mostmar olyan oreg hogyha lapot kell cserelned nincs tul sok ertelme, modernebb platformra valtasnak lenne...


hasznaltan/ujonnan ez 20-30ezer koltseget is jelenthet ha mindketot kell valtanod...

ami azert tul sok raaldozas, lenyegeben jobb gepre is valthatnal mar majdnem... kiveve vga turheto, csak ne lenne olyan elavult...

2021. márc. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!