Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy Dell inspiron 15...

Otibor92 kérdése:

Adott egy Dell inspiron 15 Laptop.Tegnap este még tökéletesen működött , ma reggel kapcsolom be és semmi reakció se a képernyő se a hdd led semmi , próbáltam aksi nélkül töltőről de ugyse működött, még a töltést jelző led se világít ?

Figyelt kérdés
Nem ez volt az első eset hogy ezt csinálta de máskor több próbálkozás után valahogy elindult meg olyan is volt hogy kivettem az aksit és töltőről bekapcsolt. A héten már kétszer csinált olyat hogy játék közben csak ugy leállt mint akit kikaocsoltak , de utána betudtam kapcsolni egyből. Szervizbe nem szeretném vinni csak ha már semmi esély hogy magam megjavitsam .

#Dell Inspiron 15 #Laptop nem indul
2020. dec. 30. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a led se világít, az a legrosszabb jel. Nincs tápellátás. Ilyeneket szervizek se nagyon vállalnak. Ez komoly műszerész munka... multiméterrel le kell mérni az egész tápellátást. Valahol egy kondi vagy ellenállás kipurcant. Esetleg sérült valahol az áramkör, mikrorepedés.
2020. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Időközben sokadik próbálkozásra ujra beindult és megkezdett sipolni, 7-et sipolt pontosan majd kis szünet és ujra, kikapcsoltam utána másodszorra rendesen elindult most megyen. De utána néztem a 7 sipolásnak és nem jelent sok jót , a grafikus csipem forrasztása haldoklik ez "tipushiba" ennél a szériánál sajnos. Vagynak rá alternativ megoldások de azt még nemfogom kipróbálni csak ha már teljesen meghal.
2020. dec. 30. 14:40
 3/4 anonim ***** válasza:

nahh, ez örömteli. akkor meg is van a hiba.

Amúgy mik a gép specifikációi? Sokszor az a legjobb megoldás, ha teljesen ki van iktatva a dedikált GPU chip. nyilván ez csak akkor értelmes, ha csak netezős gép, és elég a prociba integrált is. de ha erősebb gu, játékos gép, akkor nehéz a helyreállítás... reflow kell legalább, akár teljes reballing.


amúgy nem típushiba, hanem a technológia egy fos nagyon gyakori minden laptopnál, videokártyánál.

2020. dec. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A laptop specifikációi: alaplap:Dell inspiron 3543

CPU:core i5-5200U

8Gb ram

VGA:Nvidia Geforce 820M

+Integrált: intel hd graphics 5500

2020. dec. 30. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!