Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az miért van szerintetek,...

Az miért van szerintetek, hogy az átlagember alig tud lépést tartani a számítástechnika fejlődésével?

Figyelt kérdés
Hamar elavulttá válik egy konfiguráció, mert olyan ütemben jönnek az újabb, és jobb technológiák.Úgy értem, hogy átlagemberként, nem tudsz mindíg a legmodernebb technológiával rendelkezni, úgy vettem észre.

2021. jan. 2. 17:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Átlagember átlagos felhasználói igényeihez mérten nem megfizethetetlenek ezek a dolgok.
2021. jan. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A legmodernebb kapható technológiára gondoltam.Oda is írtam.Ami sokáig jó, és nem lesz elavult egyhamar.
2021. jan. 2. 17:23
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
A legmodernebb technológia soha az életben nem volt az átlagemeberek kiváltsága. Egy átlagembernek soha nem volt lehetősége arra hogy a legmodernebb technológiával rendelkezzen. Minden amit megvásárolsz legalább papír alapon létezik jobb, nagyobb, gyorsabb, nagyobb teljesítményű. De ez egyáltalán nem baj. Sőt így is abból van baj hogy kiforratlan technológiákat odadobnak átlag embereknek, mert aki nem tud folyamatosan újat felmutatni kiesik a piacról. Így akár olyan dolgokat is piacra dobnak ami egyébként még tesztelésre szorul.
2021. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem gondolnám, hogy így lenne.

Ha visszamennénk a múltba, és mondjuk egy kissé kompetensebb win98-felhasználót idehoznánk a jelenbe, és odaültetnénk mondjuk egy Win10-es, vagy egy Linuxos géphez, nem gondolnám, hogy egy napnál több kéne neki, hogy belejöjjön. Legfeljebb megkérdezi, hogy hol van a Netscape Navigator, és meg kell neki mondani, hogy Firefox van helyette, meg csöppet meg lenne lepődve, hogy az internet meglehetősen más, mint amit ő ismert, de nem okozna neki gondot.

Egy átlagos felhasználó amit használ, az lassan, és általában keveset változik, nem olyan nehéz azzal lépést tartani.

Te viszont hibásan tetted fel a kérdést. Te igazából nem erre vagy kíváncsi, hanem neked az a vágyad, hogy minden pillanatban az éppen legújabb és legdrágább eszközöd legyen.

2021. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%
4-es! Azért egy Windows 98-ról átállni egy mai Linux disztribúcióra nem 1 nap lenne. Mondjuk nem is a Windows 10 meg a desktop Linux meg Firefox a legmodernebb technológia. Ezt azért már meghaladtuk és nem tegnap.
2021. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Szerintem azért mindenki szeretné a szíve mélyén mindig mindenből a legjobbat.Aztán a pénztárcája meg behatárolja.Ezért arra vonatkozik a kérdés, hogy lépést tudsz e tartani úgy a fejlődéssel, hogy nem maradsz le nagyon.Hogyan lehetséges ez?Vagy csak úgy , hogy 3-4 évente újat veszel?Vagy egyszer beruházol, ha tudsz egy olyanra, ami sokáig jó?Igazából ez érdekel.
2021. jan. 2. 17:40
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
Ha van is pénzem rá, mert nálunk mondjuk terem a fán akkor sem kellene mindig mindenből a legújabb technológia. Ha úgysem használom ki még ha van is rá pénzem miért adjak ki x millió forinttal többet érte csak mert az a legújabb? Minek vegyek olyan autót 5 milliárd forintért ami képes 500 km/h-val hajtani ha úgy is csak az országban fogok utazgatni, autópályán is maximum 130-cal mehetek és egy jó Volskwagen-t vagy jó Skoda-t tudok 10 millió forintért is venni? Csak azért mert a Skoda 200 körül megáll a másik meg megy akár 500-al is adjak érte 5 milliárdot? Ezzel a gondolkodással tesszük tönkre a földet. Mindenből kell az újabb és újabb.
2021. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít túl gyorsnak?

Amúgy az otthoni asztali gépem 10 éves, win10 és 10 év alatt csak ram bővítés volt benne és ssd-t kapott. Átlag felhasználásra még most is jó, de nem is akarok cyberpunkot játszani. Lol és cs:go még megy rajta low grafon.

Azért aki most összerak egy felsőkategóriás gépet, az még jó pár évig gép lesz.

2021. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%

#5 "Ezt azért már meghaladtuk és nem tegnap."

Tekintve, hogy három aktív és rendszeres fejlesztés alatt álló szoftvert említettem... kicsit okafogyott az érvelésed.

Bár ahogy látom, a mondandóm többi részét sem sikerült értelmezned.

2021. jan. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

én az elmúlt 6-8 évben nem követtem a PC vonalat. Most vagyok gépfejlesztés előtt, és bizony kellett 2-3 hét, mire feltérképeztem a piacot. Szörnyű elnevezések vannak néha, teljesen logikátlanul. Legtöbb elemhez szerencsére egy egyszerű összehasonlító oldal meg tudja mondani a fontosabb infókat, így egyszerű. Google korában ez már nem nehéz... sosem volt az.


A főbb komponensek nem változtak, csak az M.2 foglalat az új.

A kompatibilitás a nehéz. Ahhoz kell sok cikket-fórumot olvasni.


Aki kritikus gondolkodással áll minden témához, annak nem nehéz jó döntést hozni igazándiból... az élet semelyik területén sem. Tehát aki hülye, az nem csak elektronikai cikket vesz ész nélkül, hanem mindent agy nélkül csinál.

2021. jan. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!