Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ez a laptop...

Szerintetek ez a laptop megfelelő lenne a számomra, ha egyetemistaként infó szakon programozásra és játékra hazsnálnám?

Figyelt kérdés

Egy hordozható 14 inch-es erős laptopot keresek amit hosszú távra vennék, jelenleg egyetemista vagyok, mérnökinfó szakon és programozónak készülök. Ez a laptop megfelelő lehet a számomra, ha később majd amikor elvégzem a tanulmányaimat ezen dolgoznék, aztán az egyetem mellett játszanék is rajta, vagy esetleg ha nem, akkor tudnátok másik laptopot ajánlani?


link a laptophoz: [link]



2021. jan. 4. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Áhh, ez egy elég gyenge gép, ez max az évet húzza ki.

Na jó, viccet félretéve, ez egy elég komoly gép és jópár évig elleszel vele.

2021. jan. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Játéknál ha nem ragaszkodsz a Cyperpunkba 8k 60 fps-hez akkor elég 😂😂
2021. jan. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Hát ez max a játék miatt érné meg, programozáshoz bőven nem kell ilyen bika gép, sokkal "gyengébb" gépen is elfutnak azok a programok, amiket használni fogtok. Én is mérnökinfón vagyok és egy lenovo g45-50-nel kezdtem és láthatod, ez messze nem egy "jó gép", de négy évig jó volt, csak akkor kellett új, amikor ez tönkrement, de bírta a strapát.
2021. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Olyat néznék, amin nincs előtelepített Op rendszer. Egy windows 10 kulcs 1500 Forint, a felszabaduló 20-30-40 ezer Forintot pedig bele ölném egy külső monitorba. Mert nagyobb monitoron kényelmesebb dolgozni, meg úgy mindent is csinálni.
2021. jan. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha játék nincs, akkor ez jó választás. A 1650 most medium-low gamingre elég. szóval 1-2 év múlva már nem lesz meg a fix 60 FPS-ed. A proci viszont fullos, nagyon ott van!!


Lényegében annyi, hogy a proci tudna jobbat, de a GPU már nem... Lehetőség ehhez egy külső videokártya lenne amúgy majd a jövőben.

Szóval átgondolandó. Ha fontos a játék vagy a GPU igényes feladat, akkor egy kiegyensúlyozottabb lapost választanék. azaz gyengébb proci, erősebb videokártya.


Szóval egészen értelmezhetetlen a 1650Ti ez a proci mellé. a 120 hz kijelzőt játékban nem lehet kihasználni vele.


Ha a programozás fontosabb, akkor lehet elmennék a nagyobb kijelzőméret és felbontás felé, illetve akár a magasított képarány felé. Az árkeret engedi. (viszont most még nincs készleten ilyen, úgy látom.)


AMD proci amúgy most jobb. laptopokban mindenképp. Ha figyelembe veszed a melegedés, fogyasztás (akkuidő), teljesítmény, ár kvartettet, akkor mindig az AMD procis laptop jön ki összességében jobban. Ezen csak valamilyen nagyon akciós gép tud változtatni. A hűvösebb működés miatt mindenképp maradnék az AMD vonalon.


RTX 2060 szintű GPU legyen benne! Mármint ezért az árét legyen! Mert inkább tudd futtatni 60 hz-en 60 FPS-sel a játékot, mint hogy a 120 hz-es kijelzőn 40 fps alatt... Vagy nem tudom, hogy mennyire kell munka közben windowsban a nagy képfrissítés..

Proci pedig 4800H / 4800HS szint az okés ebben az árkategóriában.


Teszteknek még mindenképp érdemes utánanézni. Ezen a szinten már sok a videós teszt YT-n, meg a cikkek is, fórumokban is van sok tapasztalat. Minden gépnek vannak hülye megoldásai, idegesítő dolgai. De amit mindenképp érdemes figyelni, az a hűtés.

2021. jan. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszait, nagyon hasznosak voltak! Ennél erősebb videókártyára nem lenne szükségem, mert ebben a linken lévő konfigurációban minden játékot tökéletesen elvinne amik engem érdekelnek. Inkább a programozás része érdekelne a dolognak, hogy abból a szempontból jó lenne ez a gép, vagy akkor lehet, hogy mást kéne keresnem?
2021. jan. 5. 10:22
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem ismerem ezt a felhasználást sajnos. Ennél erősebb proci nem igazán van. Igazándiból olcsósítani lehetne a vételt csak.
2021. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%
Nem vennék Asus-t, mellesleg midnenre van online felület manapság már, szóval akár a mobiltelefonod is elég!
2021. jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Te tényleg ennyire nem vágod mondom ne menj oda tanulni , programozáshoz nem kell nagy gépigény .
2021. jan. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

A legolcsóbb gépen is lehet programozni, úgyis az elején notepadben kódoltok, amit konzolról fordítotok. A legtöbb keretrendszernek sincs semmilyen gépigénye, csak a windows fusson.

Felmegyek hardverapróra, 20 ezerért már találok olyan laptopot, ami jó.

2021. febr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!