Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Wifi jelerősítők hogyan működnek?

Wifi jelerősítők hogyan működnek?

Figyelt kérdés
A szobámban gyenge a wifi jel. Wifi jelerősítővel valahogy lehet növelni a wifi hatótávot? És ezek úgy működnek, hogy kapsz egy kütyüt amit áram alá kell tenni és kapja a jelet a routertől a jelerősítő, ami aztán szétossza a jelet a szobámba ezáltal jobb lesz a wifi? Ezeknek a jelerősítőknek nem kell LAN kábél, hanem wifiről kapják a jelet jól tudom? Köszi a választ!

2021. jan. 4. 21:03
 1/4 neincat válasza:
0%
kérdezd meg a telekom tudakozóján, 1422, ott mindig nagyon színvonalas válaszokat lehet kapni és türelmesek :)
2021. jan. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem körülbelül pár hónapja, hogy mit ajánlanak wifi jel erősítésére erre ők rám akartak sózni egy 40 ezres jelerősítőt, annyi pénzt pedig nem fogok érte adni. Ezért is kérdezem itt a segítséget, hogy jól tudom-e mert akkor nézek én magamnak jelerősítő és be is üzemelem ha kapok választ.
2021. jan. 4. 21:14
 3/4 neincat válasza:
Ha a működéséről kérdezed őket akkor arra kéne válaszolniuk, ne a "gyenge wifi" problémádat oldják meg :D
2021. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A leghatékonyabb, ha veszel egy olcsó többantennás routert, ami képes extender módra.


Azok a kis kockák bár működnek, de sokkal gyengébb jelet tudnak adni, mint egy teljesértékű router, miközben árban ugyanannyik... (5-7 ezer ft.)


Írd meg a mostani routred konkrét típusát!

A jelenlegi internetelőfizu sebességét!

Illetve minden adat jöhet... akár egy alaprajz is a lakásról, hol van a router, hol a szobád? (Jel terjedésének szempontjából fontos) hova lenne helyezhető? Mennyire tudnátok fúrni-kábelezni?

Nameg a legfontosabb... az árkeret.


Visszatérve az alap technikai oldalra. Ha a jelerősítő is wifin veszi a jelet, akkor csak maximum olyan sebességet tud nyújtani, amit az adott helyen, adott időben (terheltségtől függően) ő fogadni tud. Tehát olyan hely kell, ahol jó a rálátása a szobádra is, és a központi routerre is. Ezért jobb, ha kábelen csatlakozik. Akkor 100 vagy 1000 Mbit-es garantált sebesség lehet köztük.

2021. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!