Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csinálja ezt a laptopom?

Miért csinálja ezt a laptopom?

Figyelt kérdés

Körülbelül fél éve a Laptopom ventillátora a legkisebb munkafolyamatnál is azonnal elkezd hangosan búgni. Nem értem, hogy miért melegedne, ha a feladatkezelő is csak 10-15%-os igénybevételt ír a processzorra. Éppen csak akkor halk, ha csupán az asztal van előttem. Amint megnyitom a böngészőt, vagy más programot, magasabb fokozatra kapcsol a ventillátor.

Windows újratelepítése nem oldotta meg problémát. Vírusírtóként az alap Win10-es Defendert használtam, de annak marhaságai (pl Antimalware folyamat) miatt megvettem a Kaspersky-t, ami talán egy kicsit segített a problémán, de most sem az igazi.

A laptopom 4 éves, soha nem volt ilyen gondja. Csak akkor volt hangos ha játszottam rajta.

Nem egy mai vas, de szerintem nem kellene a programoknak így megterhelnie a gépet.

Intel-i5 7200u

12gb ram

Nvidia GeForce 940MX

ssd


2021. jan. 6. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Takarítsd ki belőle a port.
2021. jan. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 savanyújóska ***** válasza:
100%
Valószínűleg beporosodott, és emiatt jobban melegszik. A ventik alapvetően fix hőfokokhoz vannak kötve, ezért indul el hamarabb. Elméletileg évente kellene tisztíttatni, szerintem használattól függően 1-2 év, de egy 4 éves gépnél mind a por kifújásának, de akár egy újrapasztázásnak is van bőven létjogosultsága. (Nagyságrendileg egy 10k körüli tétel egyébként szakszervizben.)
2021. jan. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, lemaradt, hogy pont 1 éve volt januárban kitakarítva szakszerűen. Viszont ha 1 év az előírt akkor elintézem a következőt. Köszi a válaszotokat.
2021. jan. 6. 09:49
 4/4 anonim ***** válasza:

egy év alatt is elkoszolódhatnak a hűtő lamellái. főleg ha nem is volt olyan szakszerű a legutóbbi, mint azt gondolod. Pasztázva is volt?

azért 3-4 évet kellene mennie.


amúgy pont a külsős vírusirtók azok, amik nem tudják, hogy mikor terheljék a gépet, míg a win beépített takarékosan és jól működik.

2021. jan. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!