Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás tápegység? Alaplap...

Hibás tápegység? Alaplap (BIOS) probléma? Processzor túlmelegedés?

Figyelt kérdés

Üdv! Van egy Intel DQ57TM alaplapom, benne egy Xeon X3450 processzorral, 16GB 1333MHz rammal, egy HDD, és mellé még egy GTX 660Ti (Ezeket egy 480W-os táp működteti). Körülbelül fél évig hibátlanul működött minden, ment aminek mennie kellett. Jelenleg viszont, ha megpróbálok elindítani mondjuk egy GTA-t (GTA5 Online,Single egyaránt) abban a pillanatban kikapcsol a gép amikor betölt a játék. (Ezt a betöltést úgy kell elképzelni, hogy már látom a karakteremet körülbelül egy másodikpercig, utána leáll)

Miután ez megtörtént, elindítom a számítógépet a bekapcsoló gombbal, rögtön ezután 4x4 rövid sípolás követi. Indul tovább, jön egy olyan értesítés (még a windows boot előtt járunk, fekete képernyővel, post alatt), hogy a rendszer hibát észlelt az indításkor, mégpedig Processor Thermal Trip. Azt szeretném említeni, hogy körülbelül fél évvel ezelőtt vettem egy processzorhűtőt amit fel is tettem a processzorra (sajnos) gyári pasztával. Bár nem tűnt túlságosan rossznak, elvégre ez egy be quiet! termék. Megpróbáltam már resetelni a BIOS-t jumperrel, anélkül, mivel gondoltam hátha ott van a probléma és rosszul ismeri fel a dolgokat. Nem sikerült, ugyanúgy kikapcsol játékoknál, ugyanúgy hibát ír.

Próbáltam CPU és GPU stressztesztet (1080p) a tápegység miatt, mivel lehet az a probléma, hogy az nem tud elég áramot nyújtani. A stressztesztnél a CPU átment, a GPU megbukott, a gép kikapcsolt. Legalábbis addig, amíg nem indítottam el először 720p-ben a tesztet, aztán 1080p-ben. Utána működött gyengébb gépigényű játékoknál, amíg meg nem próbáltam egy nagyobb gépigényű játékot természetesen.

Az utóbbi stressztesztes "teóriámnál" kapásból két ludas is lehetséges véleményem szerint: PSU és/vagy GPU. Sajnos egyik elemnek cserés tesztelésére sincs lehetőségem. Bármi ötlet esetleg a hibás hardver kiderítésére? Köszönöm szépen ha idáig elolvastad, és annál is jobban köszönöm a válaszodat előre. :)


2021. jan. 6. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos egyik elemnek cserés tesztelésére sincs lehetőségem

Pedig nincs más lehetőség.

táppal kezdeném.


illetve hőfokokat nem írtál. azok rendben vannak?

2021. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, a hőfokokkal semmi probléma sincs.
2021. jan. 7. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor passz. valamiért csak kiírja pedig... 🤔 látod rendesen a hőfokokat, magonként is? VRM is rendben? chipset is?
2021. jan. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezek mind rendben vannak. MSI Afterburnert használok hozzá, remélem tényleg helyes adatot adnak. :/
2021. jan. 7. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!