Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Retró PC. Brutálhangos! Van...

Retró PC. Brutálhangos! Van mód a ventilátor szabályozására?

Figyelt kérdés

Kb 2002 körüli

A gép adatai:


CPU: P4 1.7 Ghz (Socket 478 - Willamette)

Alaplap: Shuttle AV40S (VIA P4X266 chipset)


Sem bioszos, sem szoftvezes megoldásg nem találtam. Google nem.segített, csak annyit, hogy ezeknél nem volt még ventilátor szabályozás. De hát ilyen pusztulat hangerő sem 😃 idegőrlő.. mintha gyárban menne mellettem a gyártósor 😃


Táp is hangos, azt még kicserélem könnyen, mert ATX. De a procihűtőre nem tudom mit rakjak. Egy kis 6 centis szutyok pörög rajta 4000 rpm-mel 😃 és nincs itthon semmi, költeni meg a pár napos nosztalgiázásért nem akarok.

Mit kéne csinálni vele, hogy kicsit csendesebben végezze a dolgát?


Max 42 fokot mért amúgy.


Óriási csökkenés nem kell amúgy, mert a HDD is brutálhangos... hát én egyáltalán nem emlékeztem ilyenre. Lehet, hogy idővel hangosabbá vált? Gondolataimat alig hallom 😃


Ja, prociventinek nyomtam kis olajat is, de hát ez nem ér semmit ilyen sebességnél.


(Illetve az alaplaphoz hogyan találom meg a drivereket? Google még kiadja a hivatalos oldalt, de azok már töröltek mindent. BIOS-ra emlékszem, hogy a legfrissebb. Asszem akkor használtam utoljára floppyt. Azbis már 10+ éve 😃)


2021. jan. 11. 02:37
 1/10 A kérdező kommentje:
3 tűs a csatlakozó amúgy.
2021. jan. 11. 02:37
 2/10 A kérdező kommentje:

Meg annak mi lehet az oka, hogy tanúsítványhibát ír egy csomó oldal?


A dátumom elvileg jó. A böngésző friss Opera. Milyen tanúsítványért rinyálhat?


Illetve ezen a gépen USB 1 van még. Hogyan tudna kommunikálni USB 3-as pendrive-val? Ntfs-re van formázva, 32 Gb. Fat-tal menne?

2021. jan. 11. 02:45
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Üdv.


Törölgesd le és ragdvissza a szekrénytetejére



Takarítsad meg a ventilátorokat és a műszerolaj + a hűtő paszta sokat segít, Minek akarod vagy mire használni??

:))

2021. jan. 11. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

A tanusitvány hiba meg abbol adodik hogy nincs beálitva a pontos D.Á.T.U.M


a biosba de szerintem a CR-2032 es elem kuka


Vagy régi az op rendszered

2021. jan. 11. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Persze, friss paszta van rajta. El sem indítottam egy kis helyrerázás nélkül 😉 egyszerűen csak nincs szabályozva a venti, és így maximumon pörög, pedig a hőmérséklet nem indokolja. Google szerint meg általános ennél a foglalatnál, hogy nem volt szabályozási lehetőség.


Csak nosztalgiázás.

A dátum jó. Az elem meg xar, ez így van 😉.

2021. jan. 11. 03:41
 6/10 anonim ***** válasza:
2021. jan. 11. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, asszem (bár ez lehet az ilyen régieknél nem igy van), hogy 3 tűset BIOS-ból lehet szabályozni, a fesz.-et kell levenni.
2021. jan. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Speedfan-nel próbáld

Az időt pedig ne kézzel írd át, hanem netről szinkronizáld

2021. jan. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg csendesre akarod, akkor sajnos arra költeni kell. Ki fogod bírni azt az 1-3 ezer forintot egy tisztességes használt Zalman vagy AC hűtőre. Csak legyen szerencséd találni.


Én egy Zalman CNPS7000B-Cu coolerrel hűtöm a 3GHz-es Prescottom.


Lassabb/hűvösebb procikhoz az Arctic Cooling Super Silent 4-gyel is nagyon jó tapasztalataim vannak és egy 1.7GHz-es Willamette P4-re bőven több, mint elég.

2021. jan. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Akkor ezt hanyagolom...


Valóban feszültségszabályozással működik a venti:

Föld - 12V - Tachométer

Így áll össze a 3 pin, és egy okosabb lap tud vacakolni a 12V ágon


Az én alaplapom nem tud voltolni, nincs a biosban ilyen sajnos, semmi rejtett helyen. Ram és FSB sebességet lehet állítani, de feszültséget semmit. Kijelezni ki tud minden feszt, de állítani nem lehet.


Szóval a megoldás az valamilyen molex mod vagy ellenállás közbeforrasztása. Meg van egy másik hűtő, egy nagyobb, ami egy erősebb celeronhoz van. Bár a venti azon sem olyan. De azt már nem rakom át, hanem a hozzá tartozó gépet fogom beüzemelni... valamikor.

2021. jan. 12. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!