Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fagy le a gép játék közben?

Miért fagy le a gép játék közben?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem használtan egy processzort intel xeon E5430 8gb ddr3 ramot és egy asus alaplapot nemtudom a típusát pontosan de majd megnézem a videókártyám egy gtx 460 elindítom a játékot és random megfagy a gép és semmire nem reagál és csak manuálisan tudom kikapcsolni utána pedig visszakapcsolom de se kép semmi próbálkoztam azzal is hogy kíhúzom a konnektorból egy pár percre de ugyan ez akkor indul el ha a biost resetelem az alaplapon esetleg valami tipp?

2021. jan. 12. 22:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Az alaplap: asus p5g41t-m lx
2021. jan. 12. 22:24
 2/8 hypno ***** válasza:

Milyen játéknál van problémád?


Előfordulhat, hogy a játék elvárná, hogy hardveresen legyen képes a rendszer bizonyos dolgokat kezelni, de a te régi konfigod erre nem képes, mert mondjuk még directx 9-nél tart, amikor a világ már a 12-nél.


Lehet hogy a winchestereddel, vagy csak a partíciós táblával van gond.

2021. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tápegység?


Esetleg hőmérsékletek? Hogy állnak?


Ha rendben,akkor...

Memtest 86-ot futtasd!

Ha rendben, akkor:

Furmark a gpu-t terheli, az is mehet.

Ha ez is rendben van, akkor indíts egy furmarkot, és mellé egy prociterhelő folyamatot (pl aida64 rendszerstabilitás)

2021. jan. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Dead by daylight-nal csinalja de fut rendesen a winchester lehet
2021. jan. 13. 22:29
 5/8 A kérdező kommentje:
Tápot kizárnám most lett cserélve 2-3 napja a hőmérséklet az jo pont most futtattam az aida64 terhelot es jo volt csináltam egy bios frissítést is de megint előjött a probléma viszont mostmár bekapcsol úgy hogy kihúzom a konnektorból
2021. jan. 13. 22:31
 6/8 anonim ***** válasza:

"Tápot kizárnám most lett cserélve 2-3 napja"


És a többi alkatrészt mikor vetted?

És mióta van a probléma?

2021. jan. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Használtan vettem az alaplapot a procit meg a ramot de igy alapjaraton semmi baja a gepnek meg ha olyan jatekkal jatszok ami nem olyan gepigenyes pl csgo semmi baja egesz ejszaka futattam a gepet semmi de ha elkezdek egy gepigenyesebb jatekkal jatszani megfagy tobb jatekkal is probaltam pedig a jatek jol fut fps is van de nem ertem
2021. jan. 14. 10:40
 8/8 A kérdező kommentje:
Volt vele egy olyan problema is hogy jatszottam a jatekkal es kikapcsol a gep de ez a tapcsere utan megszunt de lehet meg mindig valami túlmelegszik
2021. jan. 14. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!