Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom megoldani a...

Hogyan tudom megoldani a számítógépemen a kimeneti illetve a bemeneti hangot?

Figyelt kérdés
A számítógépemen minden előjel nélkül recsegni kezdett a hang. Aztán a mikrofonon eltűnt a bemeneti hangom. Elsősorban a hangfalakra gyanakodtam. Ki lettek tisztítva, próbálva egy másik eszközön és jól működnek.A szóban forgó számítógépen továbbá sem.Így a hangkártya hibájára gyanakodtam. Külső hangkártyával próbálkoztam. Azon a fülesbe kijön a hang, de be továbbá sem. A külső hangkártyához csatlakoztatva a hangfal szett pedig továbbra se működik.(egyéb eszközön továbbá is tökéletes). Minden beállítást átnéztem... semmi... Arra gyanakszom ez valami komolyabb hiba.

#hangkártya #headset #hangfal #mikrofon #számítógép hangkártya #bemeneti hang
2021. jan. 15. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:

óccó használt hangkártya

hardverapróról

2021. jan. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

a hangbemenet forrását átállítottad az új eszközre? Néhány hangkártya a mic. portot is kimenetként használja, ha pl. 7.1 kimenet van neki beallitva, és csak 4 csatis. (vagy 3 csatisnál 5.1 esetén.)

Megint mások képesek arra, h noha színezett az aljzat, bármit bárhova dughatsz, és a gyártó saját sw-ében választhatod ki, hogy a most bedugott csatit éppen miként óhajtod használni (mic, front or rear speaker). Ez hardveres multiplexeléssel van megvalósítva. Tehát ha az előző tulaj megkutyulta ezeket a szerepeket, nálad meg csak a sima winfos driver van,lehet, h ezek úgy maradnak.

2021. jan. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!