Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri undervoltagelni a...

Megéri undervoltagelni a processzorom?

Figyelt kérdés

Asus ROG Strix G G531GU-AL740 laptoppal rendelkezem.

i7-9750H processzor eddig undervoltageltem a prcesszort mert mindig 80-97 fokra is felment a proci undervoltagelve pedig 69 fok volt.

Viszont kipróbáltam undervoltage nélkül és így igaz hogy 4.0 ghz megy

(undervoltagelve pedig 2.5-2.8 ghz között). Tehát észlelhető volt a játékokban hogy nem sokkal de azért észre vehető volt az fps boost. Viszont aggaszt az hogy majdnem 100 fokra is felment a proci 80 fok alá pedig nem megy... Mit tegyek? hagyjam undervoltagelve vagy nem gáz az a 80-97 fok (97 volt eddig a legmagasabb)



2021. jan. 22. 02:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Érdemes 80-85 alatt tartani
2021. jan. 22. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Annyit kell tudni, hogy a degradáció és a hőmérséklet között egy logaritmikus görbe van, nem tudsz meghatározni egy specifikus pontot, ami fölött rossz. Meg én elsősorban nem a hőmérséklet miatt undervoltolom a processzort (mert azt a ventilátorral lehet szabályozni), hanem a megemelkedett ventilátor fordulatszám miatt, nagy zajban a játékélmény is romlik.
2021. jan. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

„nagy zajban a játékélmény is romlik.”

Erre vannak kitalálva a zárt fejhallgatók 😉

2021. jan. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen a cpu ventillátora maxon van és a fejhallgató miatt nem is hallom.

Nem tudom mi tévő legyek

2021. jan. 22. 08:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt tedd, hogy vegyél egy hatékonyabb CPU hűtőt. Ezen ne spórolj. 80-85 fok is nagyon sok egy procinál, 97 meg egyszerűen aggasztó.

Érdemes lenne 70 alatt tartani, vagy vegyél valami jó AIO hűtést, vagy szerintem inkább egy jó nagy léghűtőt (Bequiet dark rock pro4, és hasonló méretek)

2021. jan. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na utolsó vagyok, elnézést kérek...most olvastam hogy laptop.

Inkább under voltageld, és pasztázd újra mx4-gyel.

2021. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az a baj ha undervolatgelem 2.5 - 2.8 ghz 69 fokon kb.

H nincs undervoltagelve 4.0 ghz fut 85 fok átlagosan legalább is pubg-ben.

Ha udervoltagelve van akkor 45-60 fps között ingázik viszont ha nincs akkor meg 70-80 is akár.

2021. jan. 22. 10:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem hibáztatom #5-öst, mert én is csomószor csak elsiklok az olyan apró részletek felett, mint ő most, hogy ebben a kérdésben laptopról van szó 😁 De biztos faxa AIO hűtést lehet rárakni 😃 meg a BQ darkrock pro is b🤭szatósan nézne ki a laptopprocin 🤣


A lehetőségek ez után... kettő jut mos eszembe:

1) folyékony fémezés. Pasztával szemben fogsz tudni nyerni akár 5-10 fokot is. De nagyon kényes eljárás, és talán még garanciavesztéssel is jár.


2) kiömlőre illeszthető külső szívóventilátor. Vákuumventilátor? Vagy nem tudom mi lehet a neve.

2021. jan. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De nem csak két fokozat van. Tudod úgy is undervoltolni, 3-4 GHz között legyen tűrhető hőmérséklettel.
2021. jan. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogyan kell... nem találtam yt-on se olyan videót amit ezt mutatná esetleg te tudnál segíteni? Mit hol hogyan meddig?
2021. jan. 22. 12:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!