Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gépet fejlesszem vagy inkább...

Gépet fejlesszem vagy inkább konzolra vegyem meg a játékokat amiket már nem bír a számítógép?

Figyelt kérdés

A gépem főbb elemei


Ryzen 5 1600X

24GB DDR4 3000Mhz

ASUS RX 470 4GB 256bit

600W Cooler Master táp (silver minősítés)


Vannak játékok amik már lowon futnak csak azok is 30-40fps-el pl Cyberpunk. Használtan egy MSI GTX 1070-et néztem ki. Viszont kollégák azt javasolják, hogy abból inkább Xbox Series S-t vegyek.

Viszont rendelkezek egy PS4 Slim konzollal nem tudom , hogy jobban járnék , ha arra vásárolnám az olyan multiplatform címeket amik már a gépemen nem mennek jól.


Minden hozzáértő tanácsát, javaslatát köszönöm előre is :)


2021. jan. 24. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mivel játszanál.

Figyelembe kell venni azt, hogy rengeteg játék egyszerűen pocsék kontrollerrel, és egér-billentyűzettel az igazi.

Mi a véleményed erről? Bírod a kontrollert?


Videokártya:

Jelenleg válságos időket élünk. Mostanában nem lehet aktuális a vésérlés sajnos. Nemrég használt 1080-at lehetett venni 100 ezer alatt. Meg kell várni, hogy


processzor:

Alaplapod A320? Vagy B350? 3000 szériát még támogatja, szóval egyszer majd érdemes lesz 3600/3700X-re váltani.


Észrevétel:

A memória hülye elrendezésben van a gépedben. Nem jelentőset, de biztos lassít. Játékokban jobban járnál, ha csak simán 2x8 GB lenne benne. Főleg mivel az 1600X memóriavezérlője csapnivaló.

Hogyan jön ki most a 24 GB?

2021. jan. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2x8gb és 2x4gb
2021. jan. 24. 09:44
 3/8 A kérdező kommentje:
alaplap msi b350 bazooka
2021. jan. 24. 09:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a fő profilod. Ha csak játszani akarsz, akkor konzol - főleg, ha tudsz játszani kontrollerrel, ami ugye nem az igazi minden játékhoz. Ha viszont olyan egység kell, ahol elfut egy videószerkesztő is, vagy akár dolgozni is tudsz vele, netezni stb akkor pc! A pc mindig előnyt élvez egy zárt konzollal szemben!
2021. jan. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha jó a neted a cloud gaming is opció, főleg ha nem multiplayer játékot játszol.
2021. jan. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Alaplap/proci:

Az jó. Akkor még tuningolási lehetőség is adott. 3000 szériás procira lehet váltani majd... valamikor. Az is drága most 😃


Memória:

Ha 2x8 GB-ról előrelépnél, akkor 2x16 GB lenne a javasolt.

Működik a jelenlegi felállás is, szóval nem az a lényeg. Csak kényelmesebb a procinak. Pl olcsóbban G.skill aegis 3200 mhz, drágábban crucial ballistix 3200 mhz (OC 3600mhz cl16-ra, vagy alacsonyabbra).


Tehát ezek a lehetőségek. Még az Xbox SX-nél is drágább lenne. Videokártya lenne a legfontosabb:

- RTX 3060 ha egyszer 120 körül lesz, de 1080 szint alá nem adnám semmiképp sem. (-30 ezer ha eladod a mostani RX-et)

- Proci most 70 (használtan talán 50 e alatt). A vásárlást el lehet halasztani, amíg elég a mostani proci (-20 ezer talán... nem vágom mennyit érhet az 1600X)

- RAM 50e-25e = 25 ezer. A vásárlást el lehet halasztani, amíg a többi hasonló konfigosokhoz képest nem látsz hátrány azonos beállításon (YT videók). Vagy tényleg te magad is kipróbálhatod, hogy 2x8 gb-vel gyorsabb-e.

2021. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most ne a Cyberpunk legyen már a viszonyítás. Ez 2020 Crysisa kb. Egy RX 470 még a mai napig elég szépen elfuttat sok játékot. 24 giga ram és a Ryzen 1600X is bőven jó lesz még egy ideig a proci nem lesz szűk keresztmetszet ha nem 100+ fps a cél.


Szerintem fél évig még simán el lehetnél ezzel addig gyűjthetsz valami jobb kártyára. Nyárra már csak rendeződik ez a nyamvadt helyzet.

Prociból is jövőre alaplap csere nélkül BIOS frissítéssel vehetnél akár egy Ryzen 5 3600 vagy Ryzen 7 3700X et

2021. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk pont a PS4 Slim a Cyberpunk esetén nem alternatíva, mert még úgy sem fut, ahogy a PC-den :-) Nem tudom, mennyi pénzt áldoztál a PS-be, mert ha sokat, akkor az XBox helyett az új Playstation nyilván jobb megoldás lehet (bár nem tudom, hogy a PS4 kompatibilitás mennyire jó, ezt az XBox lényegesen jobban csinálja, a Series S/X simán futtatja a 360-as cuccokat is).


De amúgy tényleg az határozza meg, hogy a konzol felé fordulás, vagy a PC fejlesztése felé mész, hogy neked mi a kényelmesebb. Székben, aszal előtt ülve PC-n, vagy a kanapén a TV előtt kontrollerrel játszani. Én az utóbbit jobban szeretem, PC elé csak akkor ülök, ha a játék tényleg nem kontrollernek való. Van, amiben meg tudom szokni, van, amiben nem, illetve akarok-e cheat-elni, vagy nem akarok - mielőtt nekem esne bárki: offline single player módban szigorúan, pl. a híresen bugos Bethesda játékok esetén nagyon jó és hasznos a játék dev konzolja.. :-).

2021. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!