Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Radeon szoftverfrissítés? SOS

AMD Radeon szoftverfrissítés? SOS

Figyelt kérdés

Már úgy hónapok óta, amikor bedobta az AMD a 20.11.2 frissítést és rámentem, hogy csinálja, végigfutott látszólag hiba nélkül, de napokkal később mindig újra bedobta ugyanezt a frissítést (ezt legalább 3x megismételtem). Végül mivel vizsgákra készültem, mindig offoltam amikor beugrott, de az utóbbi időkben már nagyon zavaró kezdett lenni, így most rászántam magam tegnapelőtt, bepipáltam a gyári visszaállítással frissítést. Most is végigfutott, újraindult, végül rá pár órára szerintem ugyanezt a verziószámot dobta be, de most ott volt, hogy "javítás", így gondltam csak a végre sikeres frissítés frissítése. Aznap már nem volt semmi.


Tegnap több órás nyugodt gépezés után egyszercsak lefagyott a gép, a képernyő tetén hirtelen egy fehér sáv jelent meg, nem volt hibaüzenet, pár másodpercig egy oylan berregő, mély hang jött a gépből, ami a tévéből jött régen, amikor nincs adás. Kinyomtam, újra bekapcsoltam, de megint lefagyott. Újra kinyomtam, mivel tényleg nem mozdult semerre a gép ezúttal sem, ezután jó lett. A Windows naplóban kernel mode heap corruptiont olvastam, de nem dobott semmi hibaüzenetet. Utána a nap további óráiban gond nélkül ment a gép.


Ma reggel kapcsolom be a gépem, és villog a képernyő, nagyon megijedtem (mint amikor AMD frissítéskor szokott), ki is írta, hogy hardver beállítások módultak, indítsam újra, de előtte kijött egy hibaüzenet már a villogások alatt az AMD-től: "Nem sikerült OpenGL környzetet létrehzni a(z) QSurfaceFormat(version 3.0, options QFlags<QSurfaceFormat::FormatOption>0, dephtBufferSize 24, redBufferSize -1, greenBufferSize -1, blueBufferSize -1, alphabuffersize 8, stencilbuffersize 8, samples -1, swapBehavior QSurfaceFormat::DoubleBuffer, swapInterval 1, colosSpace QSurfaceFormat:DefautlColorSpace, profile QSurfaceFormat::NoProfile) formátumhoz. Nagy valószínűség szerint ezt az okozza, hogy a szükséges grafikai illesztőprogramok nem lettek telepítve. Telepítsen egy olyan illesztőprogramot, amely OpenGL 2.0-t vagy újabbat nyújt, vagy ha ez nem elhetséges, akkor győzödjön meg arról, hogy az ANGLE Open GL ES 2.0 emulációs függvénytárak (libEGL.dll, libGLESv2.dll és d3dcompiler_*.dll) elérhetőek -e az alkalmazás végrehajtható könyvtárában vagy a PATH környezeti változóban felsorolt egyik helyen."

Fogalmam sincs, mi ez az OPEN GL, először hallottam róla. Most azóta jónak tűnik a gép, de rámentem az oldalsávon az értesítésekre, és ezt írta ki az AMD: Radeon Software és illesztőprogram verziók nem egyeznek. Kérem próbálkozzon újra, miután frissített a legfrisebb verzió(k)ra. Az AMD-t sem tudom megnyitni.

Mit csináljak? Egy rendszervisszaállítást minden frissítés előttre?



2021. jan. 27. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Windows updatet kikapcsolod

Legújabb amd drivert letöltöd

DDU progit szedd le!

Csökkentett módban szépen lepucolja majd a régi drivert.

Aztán telepítheted az új drivert, amit letöltöttél

Windows update-et visszakapcsolod.

2021. jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 P.O.C. ***** válasza:

Kapcsold ki a Radeon szoftverében, hogy ne automatikusan driver frissítéseket.

[link]

2021. jan. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A régebbi drivert letörlöd úgy, ahogy 1# mondta, majd letöltöd a legfrissebb drivert, kicsomagolod egy ideiglenes helyre (WinRar-ral pl.). Miután törölte a régit és újraindítod a rendszert, indítasz egy eszközkezelőt (keresőbe beírod, enter). majd a videokártya résznél ami valszeg "általános képernyőillesztő" lesz jobb egérklikk -> illesztőprogram frissítése -> keresés a számítógépen -> betallózod neki a ideiglenes helyre kibontott mappában lévő "driver" mappát és hagyod, hogy telepítsen. Ezzel a metódussal nem fog felmenni az egyéb sallang, amit az AMD felpakolna a driverek mellé, így kisebb lesz a valószínűsége, hogy hiba keletkezzen akár abban a pillanatban, illetve a későbbiek során.


Természetesen a procedúra közben ne legyen internetelérhetőség a gépen!

2021. jan. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha csak egyszerűen csinálnék egy rendszer-visszaállítást a frissítések előttre és nem frissíteném többet az AMD-t? Igazából nem tudom, hogy problémamentesen ezt meg tudnám-e oldani, viszont szakdogát írok, stb. és szükségem van a gépemre.
2021. jan. 27. 10:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Megteheted azt is, de:

1. Ahhoz rendelkezned kell egy visszaállítási ponttal, amikor még nem volt probléma.

2. A visszaállítási ponttól kezdődően a beállításaid elvesznek (ha jól emlékszem akkor attól a ponttól készített dokumentumaid, adataid is)

3. A visszaállítás után az AMD-ben azonnal kapcsold ki az automatikus frissítést (feltéve, ha be van kapcsolva).


Én a helyedben inkább maradnék az eddig válaszolt lehetőségeknél.

2021. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A frissítés előtt direkt csináltam visszaállítási pontot, és több is van jelenleg, ami még a tegnapelőtti frissítés előttről van.

Az adataimmal nincs probléma, mindent elküldök magamnak emailben, ami fontos, és mivel már készültem arra, hogy itt valami nem fog működni, még pendrivera is kimenttem a gépen releváns tartalmát (még 5 évvel ezelőtt másik gépen végül újratelepítésig fajult az AMD frissítése, bármit csináltam, és ezt szeretném elkerülni jelenleg, mivel most nincs is eredeti Windowsom, meg időm sem a driverek újratelepítgetésére egyenként, meg a sok program, adat...).

2021. jan. 27. 10:37
 7/9 A kérdező kommentje:
*Mármint külön lemezen nincs eredeti Windowsom, mert más telepítette nekem fel, de őt nem tudom megkérni újra, tehát jelenleg eredeti van, így ezzel nem lehet probléma, de nem akarok másoltat felrakni. Szervízben meg egyszer úgy jártam, hogy fizettem eredetiért, és másoltat raktak fel... Tehát nem akarnám ebben a tekintetben veszélyeztetni a gépemet, hogy valami elrontok a DDU-val, vagy csak simán nem a terv szerint halad a folyamat valamiért.
2021. jan. 27. 10:39
 8/9 anonim ***** válasza:

A DDU a videokártya drivereken kívül semmihez sem nyúl, a törlés után, pedig a win automatikusan az alapértelmezett videodrivert használja mindaddig, míg megfelelőbb drivert nem kap.


Csináld a visszaállításos módszerrel, ha szeretnéd, innentől kezdve egyéni preferencia kérdése.

2021. jan. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha a visszaállítás már majdnem 2 óraja tart, kellene aggódnom?
2021. jan. 27. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!