Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elmagyarázná nekem valaki,...

Elmagyarázná nekem valaki, hogy mit jelent a számítástechnikában az, hogy moduláris? Tápoknál tudom, de pl. laptopnál is találkoztam már ezzel a kifejezéssel, hogy "lehetne modulárisabb felépítésű"

Figyelt kérdés
2021. jan. 29. 13:33
 1/4 MGéza ***** válasza:
Azt jelenti, hogy egyes részegységeket szabadon mozgathatsz gépe között: HDD, SSD például. Szóval egy rendes gép modulokból épül fel: gpu, meghajtók, és a többi. Laptopnál ez kb annyit jelent hogy erősen korlátozottak a lehetőségek, vonatkozhat akár szabad ram slot(bővíthetőség, a ram is modul) hiányára is akár.
2021. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MGéza ***** válasza:
58%
Tápegységnél is erre vonatkozik a moduláris kifejezés: Egyes részegységek tetszés szerint leválaszthatóak anélkül, hogy a gép működését befolyásolnák. Pl nem kell csak 1 vga kábel, akkor nem lóg még egy szabadon.
2021. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Cserélhető alkatrészek. Modulokból összerakható.


Laptopoknál egyre inkább megszűnik ez. a cserélhető videokártya sosem terjedt el. cserélhető proci eltűnt, ma már mind forrasztott.

Memóriák is egyre gyakrabban forrasztottak az olcsó modelleknél.

Míg maga az összeszerelés is egyre bonyolultabb lesz, nehéz bármit csinálni-bővíteni.

2021. jan. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2021. jan. 30. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!