Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MacOS vs Windows?

MacOS vs Windows?

Figyelt kérdés
Miután eladom a gépemet, laptopot szeretnék vásárolni mivel majd kelleni fog egyetemhez. Nem szeretnék rajta sokat spórolni, mivel ezen fogok dolgozni/tanulni egy jó ideig. Programozásra, szerkesztőpeogramokra és mind egyéb processzorigényes feladatok elvégzésére használnám. Eddig hidegen hagytak az Apple termékek, viszont az M1 chip amit pl. Macbook Air 13' is tartalmaz felkeltette a figyelmemet. Viszont nem tudok dönteni egy ilyen áron (350-400) Windows laptop jobb választás lenne? Ismerem a főbb modelleket de az őszintét bevallva sosem költöttem laptopra. Vajon ebből a keretből mi érné meg legjobban? Játékok nem érdekelnek, inkább a minél nagyobb felbontás, hogy produktívabban tudjak tanulni egy nagyobb monitoron.

2021. febr. 2. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Linux.
2021. febr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
windows
2021. febr. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
xd
2021. febr. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként az első nem mondd butaságot, programozni (Jó, nyilván nyelvtől függ) de a linux jobb választás lehet.
2021. febr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Windows vagy Linux, MacOS semmiképpen se.
2021. febr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is a Linuxon gondolkoztam, de én úgy tudom a macOS a windowsnál jobb ezen a téren.
2021. febr. 3. 08:30
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a 13" kicsi. És hát az árában már bővíthető, nem korlátozott gamer gépet is kaphatsz.

Bár az M1 grafikailag se rossz, mert egy tomb raider elfut. De azért egy 1660 gép jobb. AMD 4000 procival ajánlom (hűvösebb, akkukímélőbb)


Amúgy windows, és mellette lehet rajta linux is.

2021. febr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen egyet tudok érteni a kérdéssel, mert én is ezen töröm a fejemet. Jelen pillanatban nekem egy lenovo legion y530-om van, de már kétszer tökre ment az alaplapom és a proci hőmérséklet is terhelés alatt (94C˙) túl megy a határon. Nekem is egyetemre (program tervezőn vagyok) kell. Húz a szívem a mac felé, de az alkalmazások amiket a tanárok használnak nincs mindig mac-re (pl.: Code::Blocks). Ezzel meg azt lehet elérni, hogy a tanár nem fog segíteni neked mert más szoftvert használsz.
2021. febr. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Azt elfelejtettem leírni, hogy régen volt bootcamp a mac-eken, de az m1 óta megszűnt a támogatása , így nem lehet dual bootot csinálni rajta.

A rosetta2 segít arm-re fordítani az appok nagy részét, ami még nincs optimalizálva, de sokszor előfordul hogy bugos lesz.

Plusz negatívum, hogy rengeteg dockal nem kompatibilis az m1 és , ha jók az információim csak 1 monitort lehet hozzá kötni a laptophoz (nekem pl pont kettő kéne) pedig tb4-es portal szerelt.

2021. febr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen nekem is a korlátozott alkalmazások meg az 1 external monitor a probléma.. Viszont Windows-Linux laptopok körében olyan nagy a választék, hogy nem tudom mi az ami igazán megéri.
2021. febr. 3. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!