Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért luxus átírni a szolgálta...

Miért luxus átírni a szolgáltató által biztosított wifi routerek SSID-jeit?

Figyelt kérdés

Egy ideje mást sem látni felénk, mint Digi-xy123, UPCxy1234 vagy Telekom-xy1234...


Pár éve lejárt a vicces/kreatív/egyszerű wifi nevek kora... Miért van ez?



2021. febr. 4. 08:33
 1/10 hypno ***** válasza:
85%

1. Nem értenek hozzá az emberek

2. Nem érdekli az embereket

2021. febr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Na, és miért okoz neked ez ekkora lelki törést?
2021. febr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

3. meg kidobatják az eddig használt, sokszor jobb routert, és a buta felhasználó ezt benyeli.


A szolgáltatós eszközök nagyon nagy része silány minőségű. Én UPC-s vagyok de a gagyi connect boxuk bridge ózemmódban van, és a sokkal megbízhatóbb Netgear R7000 routerem van használatban ^^

2021. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
sajnos nem értenek hozzá az emberek, és nem is akarják... én csomó ismerősömnek felajánlottam már, de nem... inkább fel van írva nekik, hogy ez az ő nevük, és a jelszó egy szintén megjegyezhetetlen pl 73527294 8 számjegyű kód. Hülyék.
2021. febr. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt se tudják mi az. Amikor még nyílt wifi volt a default, azt se változtatták meg, volt is rengeteg az utcán amire rá lehetett csatlakozni, ami akkoriban jól jött, mert a mobilnet akkor még horroráron volt. Most már alapból zárt hálózatokat lőnek a routerek, de a mobilnet is viszonylag normális áron van (főleg a Digi), így nincs is rá szükség.
2021. febr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hypno ***** válasza:
54%

#3


Az emberek döntő többségének bőven jó az a router, amit a szolgáltató ad a modembe applikálva.

Az a pár eszköz amit használnak simán működik a gyengébb hardver mellett is, és eggyel kevesebb kütyü amit kerülgetni, törölgetni kell. Esetleg nem kell egy elosztót beüzemelni, hogy mindennek jusson áram. Mindenkinek mások a motivációi.

2021. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Régen az egyedi személyreszabott volt a divat, ma az arctalan átlagba-símuló.
2021. febr. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Godó Nándor válasza:
Egyáltalán azt nem értem, hogy a szolgáltatók miért adnak wifi routerrel egybe épített eszközöket. Az lenne a feladatuk, hogy kábelesen egy ponton biztosítsák az internetet. Aztán a Bridge hez meg fel kell őket hívni. Az SSID t, jelszót pedig tényleg nem értem miért nem írják át, ha már nincs saját routerük. A T s eszközön még rajta is van az Admin jelszó.
2021. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A mi telekomos HGW-nken rajta van a QR-kód a csatlakozáshoz.

Csak egy vonalkódolvasó kell a mobilon, a beolvasás után már csatlakozik is a telefon a HGW-re.

2022. szept. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nem értem, hogy mi a frászfenéért lenne ez ennyire lényeges kérdés? Nem tök mindegy, hogy mi az SSID-je? Mitől lenne jobb a "Mari néni netje" SSID, mint a szolgáltatói? A felhasználó úgyis tudja, hogy melyik az övé, és nem naponta kétszer kell beállítania, másnak meg nem tök mindegy?
2022. szept. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!