Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a biztonságosabb...

Melyik a biztonságosabb adattároló? SSD / HDD / Pendrive / SD-kártya / ?

Figyelt kérdés

Biztonság alatt értem: Hallottam, hogy egy HDD tönkrement és az adatokat csak úgy lehetett volna visszaszerezni, hogy fizetnek érte szép nagy összeget.

Előre is köszönöm a hasznos és értelmes információkat!



2021. febr. 5. 00:04
1 2
 1/20 anonim válasza:
81%

Kedves kérdező.

Véleményem szerint ilyen téren körülbelül ugyanolyan biztonságos az összes, mivel mindegyiknél megvan az esély, hogy tönkremegy. Persze mindegyiknek megvan mondhatni a maga előnye és persze hátránya, gondolok pl. az SD kártya mérete mely egyben pozitívum és negatívum is. Nekem pl. volt egy HDD-m ami kb. 2 évet bírt, a mostanit meg lassan 5. éve nyúzom és semmi probléma nem jelentkezett még. Szóval szerintem legyen az a főszempont, hogy mire szeretnéd használni, utána ha az megvan akkor kell keresni az adott adattárolóból egy megbízhatóbbat.

2021. febr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Véső és Szikla kb 100000 év
2021. febr. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%

A HDD és SSD működése miatt alapból nem hasonlíthatók össze. Szerintem az SSD biztonságosabb (a HDD folyamatosan "olvas" működés közben(nem akarok szakai dolgokba bele menni :D), az SSD pedig nem ilyen olvasó "karokkal és lemezekkel" működik, hanem minden integrálva van benne, ezért mondjuk, ha mozgatod másolás közben az egyiket (HDD), akkor sérülnek az adatok, SSD-nél nem. De persze ott van a faktor mindkettőnél, hogy elromlik, ezt nem lehet befolyásolni, hogy defekteset kap-e az ember.

A pendrive is ilyen elven működik, mint az SSD, de kicsike, így könnyű elhagyni, vagy ráülni és társai, mindenesetre adat szállításra a legalkalmasabb.

A Mico-SD pedig már ódivatú, lassú, azt nem ajánlom :) De szerintem az a legkevésbé biztonságos is mind közül tekintve, hogy a csatlakozói kint vannak és sérülhetnek.


(UI.: Nem azért írtam ilyen szavakkal a kommentet, hogy kifogásolja az aki ért hozzá, hanem, hogy megértse az is, aki nem :))

2021. febr. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
SSD. Ha pl bekapcsolt állapotba leesik a gép a HDD tönkremehet, mert mozgó alkatrész. :)
2021. febr. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

Az SD-kártya. Mert ha kiejted a 10. emelet erkélyéről akkor is sértetlenül ér földet. A hdd ekkor biztos kukázhatóvá válik. (zacskóba gyűjtheted a maradványait)


SSD-ről nem menthető adat ha tönkremegy rajta a vezérlő chip.


Úgyhogy legyen mindenről biztonsági mentésed.

2021. febr. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az információkat!


HDD-t akkor háttérbe szorítom, hacsak nem fogok félre tenni sok száz GB adatot. A másolás idejére pedig igyekszem vigyázni, hogy ne ütődjön.

Belegondolva HDD-t használok már úgy 4 éve és még nincsenek vele nagy gondok, de azért jó lenne lecseréljem.

Megértettem, hogy testvérem régen miért volt annyira ideges, amikor az ágyon ugráltam / mozgolódtam miközben ő külső winchesterre/ről másolt az ágyon.


Köszönöm a meglátásod az SD-kártyával kapcsolatban is!


Pendrive-val kapcsolatban: Olyan és annyi adatot tennék rá, amiket nagyon féltek, tehát nem lesz könnyű elhagynom :D


Az SSD vagy HDD kaphat bármilyen vírust és akár azonnal vége lehet. Ha a pendrive nincs bedugva, akkor úgymond biztonságosabb az adattárolás - de végülis ez mindegyikre igaz...Számomra fontos, hogy ki-be tudjam "kapcsolni" nagyon gyorsan. Tehát pendrive lesz a megoldás.


Mentek a hasznos gombok!


2-es! Hacsak nem esik savas eső. :)



Pendrive-ok közül mit ajánlotok? Vagy inkább nyissak új kérdést ezzel kapcsolatban?

Ezeket találtam, de meghallgatom a véleményeket:

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. febr. 5. 00:48
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

hosszú távú adattárolásra a hdd a fentiek közül.

rámásolod a dolgaidat és elrakod egy nyugodt csendes száraz hűvös helyre. 20 év múlva is rajta lesznek az adataid.

Még akkor is rajta leszek hogy ha tönkremegy az elektronikája. Egészen addig amig a lemezek fizikailag nem sérülnek visszanyerhetőek lesznek az adatok.

Ha fontos adatokat szeretnél biztonságban tudni akkor vállald azt is, hogy esetleg pénzt kell fizetned azért, hogy visszakapd őket.


a másik 3 adathordozó kb ugyanaz a technológia. Megtartják azok is az adatokat egy darabig


a legjobb módszer viszont az, hogy több adathordozóra teszed az adataidat, hogy ha egyik tönkremegy, a másikon még megmarad.

A még biztosabb megoldás, hogy az adathordozókat több helyen tárolod. Hiába van meg több lemezen az adat, ha leég a lakás és minden odavész. El kell vinni a nagymamához is egy példányt :)

2021. febr. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

5-ös! Mi módon mehet tönkre a vezérlő chip? SSD-nél könnyebben megy tönkre, mint HDD-nél?

:D Igazad van, az sd kártya ép marad, de - mint 3-as írta - könnyen sérülhet a csatlakozója.

2021. febr. 5. 00:51
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
HDD-k is hosszú életűek. Múltkor 15 évvel ezelőttit néztem. Még mindig ott van rajta minden.
2021. febr. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
De kiirod egy DVD-re és elrakod a szekrény mélyébe. :).
2021. febr. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!