Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mien időközönként kell/érdemes...

Joell kérdése:

Mien időközönként kell/érdemes ujrapasztázni a cput és a gpu-t?

Figyelt kérdés
egy évben akár többször is ?

2021. febr. 8. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van aki szerint fél évente, de alapvetően mikor elkezd melegedni a procsszor, én alapvetően ezt nagyjából 2 évente végzem
2021. febr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mikor veszek hasznalt kártyát es 1-2 eve mar vagy tobb piacon van akkor megcsinalom meg ha hasznalt komplett pct veszek..gondolom paszták között akkora oriasi kulombseg nincs hogy mikor szárad ki...1 évente simán elég gondolom
2021. febr. 8. 18:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem évekig elmennek, 2014 nyarán épített gépet idén januárban pasztáztam újra. Érezhetően száraz volt a paszta, de gondot nem okozott. Most megint elmegy majd egy darabig.
2021. febr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
amikor a takaritas után nem vagy megelégedve a hőfokkal, akkor nem árt egy ujra pasztázás.
2021. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ha úgy érzed, hogy a hőfokok már nem az igaziak, olyankor kell újrapasztázni, én évente szoktam, most éppen MX4-el csináltam.
2021. febr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MGéza ***** válasza:
Videokártyánál annyira nem. A legtöbb kártyánál nem pasztát hanem thermal padot használnak ami sokkal nehezebben szárad ki mint a paszta, cserjén nem nagyon szükséges illetve ezért nem is ajánlott, ha mégis, akkor érdemes thermal csíkokat vagy méretre vágható darabot beszerezni és azt használni, ugyanis nem csak a gpu szokott hűtést kani, hanem a ramoknak is szokott jutni egy kis külön hővezető lapka. Processzoroknál éves szinten nem árt elvégezni, de ez nagyban függ a paszta minőségétől is.
2021. febr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3-4 évente.
2021. febr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem előbb kerül a gép a pince mélyére mert vettem újat, minthogy bármihez is hozzányúlnék... még buzgó taknyos koromban én is felnyitogattam a gépeimet és basztattam, semmi javulás nem történt szóval kibaxott felesleges volt az egész, de cserébe még a gép sem kapcsolt be mert valamit szarul raktam vissza :) Azóta szarok az egészre, majd ha valami gond lesz akkor kinyitom, de sose volt ilyen szóval úgy mentek a gépek a használatkor ahogy a tervezője azt megteremtette :D
2023. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Amikor már úgy látod hogy nem a szokásos hőfokokat hozza, mint eddig,

esetleg ez miatt érezhetően rosszabbul teljesít a cpu/gpu.

2023. ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!