Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pontosan 310.e Ft-om van...

Pontosan 310.e Ft-om van gaming PC-re és ebből szeretném kihozni a legjobbat használtan. Milyen hardvereket ajánlanátok hozzá?

Figyelt kérdés

Full HD gamingre kellene (tehát semmi 2K meg 4K, mert az tudom nem ez az árkategória), minden periféria megvan hozzá, csak maga a gép kellene (gépház, proci, videókártya, alaplap, ramok, táp, hűtés, SSD, HDD, egyéb, ami kellhet még...)


Szeretném, ha a legújabb játékok (2020-ig) mennének rajta legalább közép grafikán és 40-50 fps-sel egy jó 5-7 évig. Nem tudom, hogy elrugaszkodott elvárás-e ez ezért az árért, de én sajnos nem vagyok tisztában a hardverekkel.


Lehetséges ennyiből ilyen gépet venni most?



2021. febr. 9. 15:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, hülyeséget írtam azzal, hogy egy mondatba tettem azt, hogy a legújabb játékok menjenek rajta 2020-ig, 5-7 évig, na értsétek jól :D
2021. febr. 9. 15:06
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindegy. Már van GeForce Now szolgáltatás, amit a steam-el is összekapcsolhatsz, így bármilyen játékkal játszhatsz, ami steamen van, csak stabil és jó netkapcsolat kell. :) Szóval, ha nincs is pénzed komoly vasra akkor is "bármivel" tudsz.
2021. febr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Tápot, SSD-t (ha sok tera tárhelyre vágysz, akkor HDD-t is) csak újat vennék. A többiből "friss" használt jó lehet, viszont most épp a videókártya árak hihetetlen magasságokban járnak, és ez a használtakra is igaz. 5-7 évre nem most vennék videókártyát, hanem kb. 1-2 év múlva. Addig meg egy olyan kártyát raknék bele, amivel ezt az 1-2 évet kihúzom fullHD-ban, medium-high grafon.


Tehát erős proci most, régi de akkor erős videókártyával, majd 1-2 év múlva újabb videókártya.


Ramból 16 giga alatt ne állj meg!


Hardveraprón néznék egy jónak tűnő eladótól egy combosabb félkonfigot 120-130 ezerért, (pl. most van eg i7-7700K 16 giga rammal 113-ezerért, igaz, valaki már tett rá komoly ajánlatot). Emellé tennék 50-60 körül (RX 570-580, GTX 1060 3GB 50 ezer körül, vagy ha kifogod, akkor 6 gigás 75-ért).


A táp, SSD, vinyó meg további 50 ezer Ft és még a jelenlegi keretedet el sem költötted. Azt szépen félreteszed, és amikor arról szólnak a hírek, hogy özönlenek az RTX3080-ak, meg RX6800-ak, tehát elmúlt az ellátási zavar, akkor visszanézel a használt videókártyákra, a most vett videókártyát eladod 5-10 ezer Ft-tal szokásos ára alatt 30 perc alatt, és lecsapsz egy bezuhant árú (mert most lépked majd mindenki a végre elérhető csúcskártyák felé) GTX 2070-re.

2021. febr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első:


A Geforce NOW-ra gondoltam, csak azt hittem, hogy az még annyira új, hogy vagy nem jó, vagy nagyon durván stabil internetkapcsolat szükséges hozzá.


Gondolom utóbbi még mindig kell, illetve alapfeltétel. Wifin keresztül gondolom nem működik megfelelően.

2021. febr. 9. 15:31
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, Wifin keresztül nem a legszerencsésebb Geforce Nowozni.
2021. febr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Videókártyát leszámítva, semmit nem vennék használtan.. Vagyis procit igen, ha egyáltalán találsz intel 10. gent.

Egy i5-10400F-re épülő gép simán kijön az árból úgy, hogy minden új a GPU-t leszámítva. Használtan csak régebbi generációkat kapsz, amik drágábbak vagy egy árban vannak az új géphez viszonyítva, viszont gyengébbek is ráadásul..

Lásd, a fentebb említett i7-7700 féle 120 ezres félgépeket. Ugyan ki vesz ilyet manapság? A 30 ezres i3-10100F is ugyanazt a szintet hozza, cserébe garis, jobb is, újabb is, és nem agyonhasznált/agyonhúzott proci.

Alaplapon max pár ezret spórolnál ha találnál használt lga1200-at. RAM-okat sokan bolti új áron felül árulják, ez szintén offos. Házat már kapni edzett üveges, gépházat 13 ezertől, amibe csak pár ventit raksz. Tápot eleve nem veszünk használtan, mert elég olcsón kapni jó belépőszintűeket 5 éves garikkal.

SSD/HDD szintén fillérekkel olcsóbb csak, ha használtan vennéd..


Új gépet vegyél. Ugyanannyit fogsz költeni mintha használtat vennél, de cserébe minden erősebb, garis, jobb, újabb. GPU-t meg keresel mellé hardveraprón olyat ami épp van és passzol.

2021. febr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4-5: Én Wifin keresztül toltam GeFroce-now ot. Már a Wifik is elég gyorsak... :). Cyberpunkkal így játszottam, full grafikán. :D. Totálisan jó élmény volt, amúgy else futott volna így. :D
2021. febr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

3#


"(pl. most van eg i7-7700K 16 giga rammal 113-ezerért, igaz, "


100k-ért használt I7 7700k-t, miközben vele egyszintű CPU-t kapni újonnal 35k-ért "I3 10100f) kreténség.

2021. febr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 Azért az időtállóság szempontjából nem mindegy i3-i5 vagy i7 köré van építve a rendszered... A kérdező pedig időtálló (akár 10 évre elég) konfigot akar (kis szerencsével akár sikerülhet is, pl. az előző 10 év elején vett i5-i7 köré épült konfigok alkalmasak ma is játékra (persze inkább a minimumkonfig környékén vannak), és lényegében csak a vidókártyát kellett bennük cserélni.


És a félkonfigban benne van az alaplap (a linkeltben pl. egy kifejezetten jó "gamer" deszka, és itt nem arra gondolok, hogy szivárványszínű, hanem a szolgáltatásokra), 30 körül talán már kapsz egy új hasonlót, de inkább többért. Aztán van benne 16 giga DDR4 ram, soktízezer Ft. Tehát ne a processzor nyers árát hasonlítsd össze, hogy az i3 az most 35, mert nyugodtan írj hozzá 35-ért alaplapot, meg 35-ért memóriát is. 3x35 pedig 115 eFt.

2021. febr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 Pontosan, nem mindegy az időtállóság. Pontosan ezért ÉRDEMESEBB az i3-10100F-at venni, mert az időtállóbb lesz mint az i7-7700. Már eleve azért is, mert lga1200 és 11. genig mennek bele procik.

Ez már nem a régi idők, amikor az első gen i7 is jobb volt mint egy 6. gen i5..

Bizony ez az i3 az összes 10. generáció alatti i5-öt, illetve a 7. generáció alatti i7-et veri.. De ha éppen nem is veri, akkor hajszállal van lemaradva mondjuk a 9. gen i5-től, viszont akkor is érdemesebb az i3 minden szempontból.

Nem is értem miért ragaszkodsz magához az i7 névhez, ma ez már semmit sem számít.

35 lap, 35 ram.. Kicsit túltoltad. B460-as lapot már 25-26 ezerért is kapni, valamint 2x8gb 3200mhz-s hyperx ddr4 ramot 24 ezerért vettem újanon, életre szóló garanciával..

Kérlek, ha nem értesz a hardverekhez, ne írkálj kérdésekhez, és végképp ne ajánlgass régi béna, mai szempontból értelmetlen és drága gépeket, amikor új alkatrészekből egy jobbat is összeraksz..

2021. febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!