Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két monitor össze kötése?

Két monitor össze kötése?

Figyelt kérdés
Abszolult balek kérdés lehet, de lehet olyat, hogy ha a videókártyámon 1db HDMI csatlakozó van és lenne 2db VGA csatis monitorom akkor nekem lenne egy HDMI-VGA átalakítom ezzel egy monitort fixen rá tudok kötni,de és a de után mi lenne ha van még egy másik monitorom ami viszont 2db VGA-val van szerelve es pl en 2 monitort akarok használok akkor pl 1 külön VGA kábellel össze kötöm a két monitort a 2 csatis egyikébe a másik egybe meg külön egy másik kábellel rá kötöm a videókártyára? Vagy az egyik monitor a Videókártyára a másik pedig menne az alaplapiba, de az meg logikusan nem működne mert ugye ha van videókártya akkor nyilván nem az alaplapit fogja használni... Vagy minden képpen eloszóval lehetne csak??

2021. febr. 13. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:

A monitor azt a jelet vetíti ki, amit a videókártyáról kap. Ha 1 darab jelet osztasz szét több eszközre, mindegyiken ugyanaz az 1 képernyő jelenik meg. Így az elosztóval is csak duplikálni/többszörözni lehet a jelet = mindkét monitoron ugyanaz a kép jelenik meg.

Ha kiterjeszteni akarod több monitorra a képernyőt és azt két önálló kijelzőként használni, akkor a videokártyának rendelkeznie kell legalább 2 kimenettel, és arra köthetsz 1-1 kijelzőt (átalakítóval vagy anélkül).

2021. febr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Abszolút*


Amit kigondoltál, azzal ugyanaz a kép lenne mindkét monitoron.

Azt linkeld kérlek, hogy mi a típusa annak, amin a két vga csatlakozó van!

Ez valahogy nem stimmel. Nincs értelme két vga (d-sub) csatlakozónak egy monitoron. Hacsak nem két gépet lehet rákötni, és váltani köztük. Nem igazán jön át a jelentősége két azonos csatlakozónak, ez valami speckó dolog.


Videokártya milyen típus? Nagyon ritka, hogy csak egy vga csatlakozó legyen rajta. Az elmúlt 10 évből nem igazán van olyan, ami ne tudna legalább 2 monitort kiszolgálni.

2021. febr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most nem vagyok otthol, de Fujitsu Siemens a monitor ős régi csak porosodott a szobában euért gondoltam erre pedig 2vga bemenete van mindjárt guglizok hátha meg találom a típust.

GTX 1050 2GB OC

2021. febr. 13. 13:40
 4/9 A kérdező kommentje:
1DB HDMi,DVI,Displayport van rajta
2021. febr. 13. 13:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Régen még anno könnyen meg oldottam mert volt egy tv-m azt hdmi-re dugtam volt egy VGA monitorom azt meg a vga bemenetre a másik kártyám meg olyan volt,de így csak két VGA monitor játszik most.
2021. febr. 13. 13:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Dughatod az alaplapira, ha van olyanod, de a BIOSban azt kell beállítanod elsődlegesnek. Ez nem tiltja le a dedikált kártyát, így mindkettőn lesz különböző kép. De a játék csak azon az egyen fog látszani, amelyik kártyát a játék használja.
2021. febr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha van dvi arra kosd masikat

Dvi dsub atalakitoval es kesz

ilyent barmely kukaban talalsz

2021. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

DVI téma. két fő típus van, ezért nem mindegy milyen átalakítót vesz hozzá az ember.

Ha erről van szó

[link]

Akkor DVI-D - D-SUB átalakító kell.

2021. febr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
24+1pin kell hozzá ami azért elég drága a 24+5 pines dvi-vga átalakítóhoz képest
2021. márc. 25. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!