Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet tudni, hogy a videokárty...

Lehet tudni, hogy a videokártya árak mikor mennek vissza a normális kategóriába?

Figyelt kérdés

2021. febr. 15. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem fognak már. Ha majd jönnek ki újak akkor a régiek olcsóbbak lesznek, de addig nem.
2021. febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ennél csak drágábbak lesznek.
2021. febr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Akkor mit lehet kezdeni?

Egy gépépítésben vagyok és már minden komponens megvan, csak a a videokártya hiányzik. De egy gtx 1650 megér 75 ezer forintot?

Egy rx 570, ami régen 50-60 ezer között volt kapható, most 100 000 Ft?

Ezekre a dolgokra nem tudok mit mondani és nekem véges a pénztárcám nagysága.

2021. febr. 15. 12:42
 4/16 anonim ***** válasza:

De ez nem is baj amúgy, hogy drágult. Sok-sok játékfejlesztő cég elengedte kicsit magát a fejlesztésekkel és optimalizációval - hiszen úgy is egyre durvább HW jönnek, majd valahogy elfutnak azok. Most legalább ölniük kell kicsit több pénzt a játékokba, különben kevesebben fognak vásárolni, hiszen minek vegyem meg, ha gyengén fut úgy is?


Na meg szerintem szándékosság is van mögötte és nem biztos, hogy a botok vásárolták meg az összes VGA-t, hanem szimplán a gyártó. Ott vannak például Nvidia kártyák - az Nvidiának nem régen jött ki a GeForce Now szolgáltatás - hogy akinek gyengébb a gépe az is bármivel játszhasson. Így sokan ezt vásárolják meg és nem vesznek ultrahype gépet. Vagy a Google szolgáltatása is ott van - mondjuk a Google-é személy szerint nem tetszik, mivel a játékokat újra meg kell vennem, geforce now esetében pedig steammel összekapcsolható.


A másik ami ezt a helyzetet alkotja az a kriptovaluta és nem is a bitcoin. A bitcoin bányászatba már nincs lové, Kína tarol ennyi - esélyed sincs meg más cégeknek se igazán. De az altocin bányászat iszonyatosan megy. Van vagy 1000 féle alt coin, amit bányászni lehet - szóval erre mennek rá az emberek még magánszemélyként is. 3-4 kártyát vásárol aztán valami noname kriptót elkezd bányászni amiről életedben nem hallotál, de kevesen csinálják és ott van esélye még néhány HW-el is bevételhez jutni. Ezek nem fognak bedőlni, főleg hogy Apple és az Amazon is be akar szállni a bitcoionba, illetve a Visa is tárgyal, hogy a fizetések is érkezhessenek kriptovalutába. - tehát az a helyzet, hogy a kriptó az menni fog még jó sokáig, sőt szerintem az lesz a jövő, hogy a készpénz, dollár euro és minden előbb utobb elfog tünni, mert nem lesz fenttartható legalábbis a távoli jövőben, amikor már több bolygón fogunk élni. :D (Ez viszont nem most lesz, és megse éljük).

2021. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

3

Hát ez ilyen, de a kriptopénzek bányászata ilyen bitcoin rallyk után még jobban meg szokott ugrani, akkor globálisan még inkább hiány lesz videokártyákból és ami most 100 ezer az könnyen lehet hogy 150 lesz pár hónap múlva. Ha játszani akarsz vegyél konzolt. Ha munkára kell akkor meg ne sajnáld rá a pénzt.

2021. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Esetleg érdemes lehet használt piacon szétnézni. Tény, hogy most használtan annyi egy videókártya mint annó egy új volt, de ezzel már nem lehet mit csinálni.Ott a hardverapró, nézz szét, vásárolj olyantól akinek jók az értékelései, akkor minimális az esélye, hogy átvágnak.

A videókártya most nagy hiánycikk a piacon, október környékére jósolják, hogy stabilizálóni fog az állapot, addig biztosan nem fognak javulni az árak, illetve jó esélyel utána sem.

2021. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Valóban a konzolok sokkal olcsóbbak és ha van egy jó TV-d akkor még élvezetesebb a játék, mint gépen. Ha meg tényleg munkára kell akkor számlát kérsz és azt le tudod írni - tehát így is úgy is cégre veszed.. :)
2021. febr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem, játékra kell, de már mindent megvettem a géphez és nem szeretem a konzolokat. De nem vagyok gamer, csak esténként néha játszok a GTA V-tel, ezért gondoltam a 1650-et.
2021. febr. 15. 13:00
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor mire kell?
2021. febr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A nemet a 7-es válaszolónak írtam, hogy nem munkára kell, mert 16 éves vagyok és nincs is munkám.
2021. febr. 15. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!