Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normál user érzékel valamit a...

Normál user érzékel valamit a monitor Hz és ms tulajdonságaiból?

Figyelt kérdés

Pl egy böngészésre használt monitor.

22" 144 Hz + 1 v 2 ms válaszidővel

22" 60 Hz + 5 ms között van különbség. Cégnél kb minden féle van, de nem nagyon tudom, hogy hol látszódna igazán a különbség.

Esetleg egy olyan játéknál mint a Counter Strike vagy League of Legends számít? pl fix 60 fps vagy fix 144 fps?



2021. febr. 15. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Simán az egér mozgatásával is látszik a különbség, nem hogy egy weboldal görgetéskor, kiváltképp játékban.


Szóval igen, érzékel.


Hogy kell-e feltétlenül magas Hz-es monitor? Nem, de ha van rá lehetőség, csak szebb lesz tőle minden.

2021. febr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1 hete egymás mellé tettem egy 60hz es és egy 120 hz es Xiaomi telefont. Sosem hittem volna hogy ekkora a különbség.


Beállításokban görgetve is ég és föld. 30 hoz képest a 60 is olyannak tűnt anno hogy azt hittem -tök felesleges lehet 60 hz felett játszani. Hát őszintén megmondom most már a 180-240 hzes kijelzőkre is kíváncsi lettem milyenek lennének testközelben.

2021. febr. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!