Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Letudják a rendőrök nyomozni...

Letudják a rendőrök nyomozni a csalót akkor is ha VPN-t használt?

Figyelt kérdés

Már több hónapos a sztorim. Előre utaltam egy nagyobb összeget egy videókártyáért, amit a hirdető nem küldött el nekem. Pár hét után mentem el a rendőrségre, de azóta csak áll az ügy.


A nyomózok azt mondták nem igazán tudnak a nyomára bukkani mert az IP címe egy USA beli szerverhez köthető, ahonnét nem hajlandók kiadni a személyes adatait, pedig már többször is megkeresték őket elektronikusan. Szerintetek mit tudok még tenni ezen kívül? 160 ezret utaltam neki. A rendőrös azt mondták legyek türelemmel és legközelebb legyek nagyobb belátással. Ez mit jelent?



2021. febr. 19. 08:07
 1/10 Fsms ***** válasza:
50%

Ha a szolgáltató nem adja ki az ip címet, nem tudják le nyomozni , h ki volt.

Rendőrök arra utaltak, hogy ezt beszívtad, és ezt a hibát ne kövesd el mégegyszer.

Melyik volt ez a szolgáltató mellékesen?

2021. febr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Pontosan sajnos nem tudom a nevét, de a jegyzőkönyvben benne van. Ha hazaértem megtudom nézni.
2021. febr. 19. 08:25
 3/10 anonim ***** válasza:
"Előre utaltam egy nagyobb összeget" « számlaszám amire utaltál?
2021. febr. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 PayPal-on történt az utalás. Ott még folyamatban van az adatlekérés. Ezért is reménykedek még hátha.
2021. febr. 19. 08:34
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
A VPN nem valami mágikus csodaszer. Megnehezítheti a hatóságok dolgát, de a nyomozás nem csak online nyomkövetésből áll.
2021. febr. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 A rendőrségen azt mondták, hogy ha a VPN szolgáltató nem adja ki az adatokat, akkor nem tudják lenyomozni. A Paypal rendszer is elég hosszas elbírálás után adja csak ki a adatokat, ha kiadja, ráadásul azt mondták a rendőrök, hogy attól se várjak csodát, mert az ilyen csalók általában nem a saját bankszámlájukat használják ilyenkor, hanem XY nyugdíjas néniét, bácsiét akikkel meg aztán nem igen lehet mit kezdeni továbbá, de azért még nem adom fel a reményt.
2021. febr. 19. 08:50
 7/10 Fsms ***** válasza:
#5 igen, kapnak egy belízi offshore számlát, ez miben fog segíteni? ha profik, a vpn erre utal, a számla sem biztos, hogy segít.
2021. febr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Paypal nem téríti meg a károdat?
2021. febr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8: egy hosszú procedúra, amit azt hiszem 40 napon belül kell indítani ha vásárlás volt. Ha utalás volt egy adott PayPal címre, akkor már kicsit más a helyzet, és még jobban bonyolódik ott is jogilag.

De nem, nem téríti meg, maximum akkor, ha a másik féltől letudja vonni.

2021. febr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
paypal refund...
2021. febr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!