Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melyik processzort...

Szerintetek melyik processzort érdemes lenne megvenni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Amire használva lennének játék/streamelés. Azaz nem csak játékra lenne használva a processzor.


1.AMD Ryzen 7 3800X Octa-Core 3,9GHz

2.Intel Core i7-10700K 8-Core 3.8GHz

3.Intel Core i9-9900K Octa-Core 3.6GHz


Néztem teszteket ott i7 lenne jobb játékra (10-20fps) is több volt néha, de a kérdés hogy ha mindent nézünk akkor melyiket éri meg?


Na meg egyáltalán használtan érdemes??


Alaplapot esetleg tudtok hozzá ajánlani? Amit én kinéztem amd-hez az:

ASUS ROG STRIX B450-F GAMING Alaplap


(igen tudom a videókártyától is függ, meg a ramtól de jelenpillanatba a processzorokra lennék kiváncsi)


Előrek öszi a válaszókat!



2021. febr. 20. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Ha van, akkor: 10. generációs intel


Ha nincs 10. generációs intel, akkor csak Ryzen.


Így állunk jelenleg.

2021. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Az i9-9900K-t semmiképp, a 9gen egy halott platform, az felejtős.


A másik kettő teljesítménye közel egyforma, így a streamelés szempontjai szerint döntenék:

ha a streamelés profitál az i7-ben lévő IGPből, az enkódolást meg tudja oldani különösebb CPU/GPU terhelés nélkül akkor azt venném.

Ha a streamelés nem megoldható párhuzamosan IGP-vel akkor viszont az AMD-t választanám, aminek nagyon egyszerű okai vannak:

-több PCI-E csatorna

-jobb bövíthetőség


Az intelnél a 10genben az elérhető magszám 10-re korlátozódik, az érkező 11 genben pedig 8 magos lesz a legnagyobb proci. Az AM4 esetében ott a 12 magos 3900X, 5900X és a 16 magos 5950X. Ha esetleg a játékra és streamre egyszerre kevés lenne a 8 mag akkor az intelnél lefőttél, az AMD-nél meg duplázhatsz.


Az AMDnél 20 PCI-E sávon érhető el közvetlenül a processzor, így akár két videókártya mellett is van még lehetőség NVMe SSD-CPU direkt kapcsolatra, az intelnél ez egy kártyánál is a chipseten keresztül megy. Nem azt mondom, hogy ez nagy érvágás... :D


Én elsőkörben megnézném hogyan is működik pontosan a streaming. Ha megy az IGP alapú enkódolás akkor egyértelműen intel ( a Ryzen APU-kat egyéltalán nem lehet kapni.. ). Ha ez nem opció akkor Ryzen.

2021. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszókat.


2/2 Ha minden igaz lehet nem jól írom de a IGP-vel nem hiszem hogy lehet streamelni. De lehet rosszul tudom azzal még nem próbáltam.

2021. febr. 20. 18:18
 4/6 anonim ***** válasza:
A streamben egyáltán nem vagyok otthon. Milyen felületen/programmal csinálnád? Rákeresek hátha írnak valami okosságot.
2021. febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Twitch, és obs-el. processzorral liveolnék mert az már erős lenne hozzá.


De ahogy néztem ha 10 gent nézzük akkor a i7 10700k-t lenne érdemes a játékhoz.


És kb mindenhez játék/stream/videó/kb minden akkor AMD?


Csak mert nekem ezt mondták hogy most már ha mindenre nézzed akkor amd. ha csak játék akkor intel. Nem tudom ez mennyire igaz.

2021. febr. 21. 15:02
 6/6 anonim ***** válasza:

"Csak mert nekem ezt mondták hogy most már ha mindenre nézzed akkor amd. ha csak játék akkor intel. Nem tudom ez mennyire igaz."


Az 5000-res Ryzenek játékban is megeszik a 10gen inteleket, de a piac jelenlegi helyzete miatt olyan drágák, hogy nem éri meg fizetni értük :D


Viszont az OBS támogat szoftveres és hardveres encodingot is, a hardveresből támogatott az intel féle Quick Sync ( meg persze az NVENC és OPEN CL is ). i7-10700Knál ha fent van a Quick Sync driver és olyan az alaplapod hogy engedi az IGP párhuzamos működését ( az enyém pl nem engedi, szívás ) akkor be tudod állítani renderre az IGP-t így nem zabálja a játék elől a processzor és GPU időt.


Ha szoftveresen CPU-val akarsz renderelni akkor viszont kell a 8 mag vagy akár több is, akkor Ryzen9 3900X.


Én azt mondom olcsóbb lenne utánajárni az IGP alapú rendernek, mert valszeg a 10700K-val olcsóbban kijönnél, mint egy 3800X vagy 3900X-szel ( kivéve ha használtan lövöd a Ryzent).

2021. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!