Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Folyamatosan 4000MHz-en megy...

Folyamatosan 4000MHz-en megy az i5-10400F. Normális?

Figyelt kérdés

Mióta meglett a gépem 4000MHz-ről indul a proci és 4300MHz a teteje. Gyárilag ez egy 2900

MHz-es proci. Ez teljesen normális?



2021. febr. 21. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Teljesen.
2021. febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Windowsban teljesítménycentrikusra van állítva az energiagazdálkodási séma. Amúgy normális, mert bár magas órajelen jár, ha nincs kellő terhelés akkor bios nem ad neki sok feszültséget így ugyanúgy nem melegszik, mintha alacsony órajelen járna.
2021. febr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt mi írja? Valszeg hülyeséget ír.

Friss argus monitort nézz, vagy aida, vagy cpu-z

2021. febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xKakashix ***** válasza:

jobb klikk asztalon, Képernyő-beállítások, Energiagazdálkodás fül, legörgetsz kicsit, További energiabeállítások és rakd kiegyensúlyozottra

de egyébként nálam is ez van, amint megmozgatom az egeret már ugrik is fel 4GHz-re :D ha tényleg semmit nem csinálok akkor leesik 800MHz-re, ha leszeded a HWMonitort akkor te is tudod ellenőrizni hogy éppen mennyin ketyeg és látod a minimum/maximum órajelet is

2021. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
OpenHardwareMonitort használok, szerintem teljesen korrekt infót ad
2021. febr. 21. 20:24
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ezt mi írja? Valszeg hülyeséget ír."


Miért írna hülyeséget? Két éve így használom én is az i5-öt, a HWinfo,CPU-Z minden ugyanezt írja, mert így lett beállítva :)

2021. febr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De ennek semmi értelme. Miért tartja turbón az órajelet? Oká, hogy otthon nem számít a fogyasztás és hasonlók, meg játék alatt is biztos rendben van. De netezéshez nem kell 4 ghz. 2 alá kéne mennie ilyenkor.
2021. febr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xKakashix ***** válasza:

valamiért így lett belőve gyárilag és mivel nem K-s prociról van szó ezért ez ellen nem is tudsz mit kezdeni..

igazából én sem értem, hogy mi értelme van ennek, de mondom elég neki annyi, hogy mozgatom az egeret folyamat és már fel is ugrik 4GHz-re 🤷‍♂️

2021. febr. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Oká, hogy otthon nem számít a fogyasztás és hasonlók, meg játék alatt is biztos rendben van. De netezéshez nem kell 4 ghz. 2 alá kéne mennie ilyenkor."


De ilyenkor nem kap max feszt. Már nem úgy van, mint 15 éve. Folyamatosan tudja a bios változtatni a feszt és az órajelet is, ha fixálod az órajelet akkor sem max Vcore-ral fog járni 7/24-ben. Folyamatos all-core turbonál bekér az i5-öm 1.3V.ot is,de netezős módban csak 1.0-1,1V között eszik és a gyári hűtő is csendben van.


A normál üzemmód is teljesen korrekt, de ott az órajel ugrálás miatt néha kicsit érezni hogy laggos a rendszer, néha várni kell amíg ugrik az órajel...


Van akinél ez nem szempont, van aki nem zavar, engem egyszer felidegesített azóta így fut :D

2021. febr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xKakashix ***** válasza:

#9 "A normál üzemmód is teljesen korrekt, de ott az órajel ugrálás miatt néha kicsit érezni hogy laggos a rendszer, néha várni kell amíg ugrik az órajel..."

hát én szerencsére ezt nem tapasztaltam eddig :D

2021. febr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!