Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen linuxot tegyek a...

Milyen linuxot tegyek a laptompra?

Figyelt kérdés

Van 1 régi hp elitbook laptopom amiben van egy intel core 2 duo p8600 processzor 4gb ram és egy integrált gpu. Sajnos a windows 10 alatt eléggé szenved már lassú(pedig ssd van benne) gyakran lefagy a rendszer. Ezért gondoltam ráraknék 1 linuxot hátha azzal jobban működne. Eddig 2 linux kiadás között vacillálok ubuntu és debian.


Mi a különbség köztük?

Melyiket érdemes használni?

A laptop netezésre és filmezésre lenne használva.



2021. febr. 22. 18:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Ubuntut semmiképp. Tele van buggal. Debian vagy Linux Mint, ha mindenképp Debian alapút akarsz. Illetve van még egy, a linux lite, ami ubuntu alapokra épül. Évekig használtam, 1 darab bugba sem ütköztem, és szép, olyan, mint egy kiforrottam mint. Debiant is mondhatnék, de kezdőnek inkább mégse.
2021. febr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Tom Benko ***** válasza:
35%
ArchLinux vidáman elmegy rajta.
2021. febr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
linux mint xfce vagy mate felulettel,xubuntu,linux lite,zorin os,peppermint,elementary,garuda linux
2021. ápr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!