Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért zúghat vajon a számítógé...

Blacko99 kérdése:

Miért zúghat vajon a számítógépem?

Figyelt kérdés
Múlt héten kezdődött a probléma amit akkor még egy kikapcsolás és pár perc utáni indítás orvosolt.De az utóbbi napokban már folyamatos a kis búgás ami számítógép inditása után a leghangosabb utána valamennyit halkul de teljesen nem múlik el.Nincs remegés semmi csak búg és elég zavaró
2021. febr. 22. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Valamelyik venti felett kezd eljárni idő valószínűleg. Más nem hiszem, hogy adna ki "búgó" hangot.
2021. febr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem akkor szokta ezt csinálni, amikor poros.


De volt egy olyan történetem is, hogy a radiátor mellett volt a gépem és ugye ott kapja a hőt, rendesen. Kinyitottam az ablakot és azonnal megszűnt a zúgás. Szóval lehet hűtés gondja is.

2021. febr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem pl. a régi gépemben bekapcsolás után kb 1 percig, úgy felbőg a hűtés, hogy a másik szobában is lehet hallani, de teszi a dolgát, szóval hagytam.
2021. febr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors válaszokat😀Én is a hütésre gyanakszom vagy hdd de merevlemeznél ha jól tudom talán egy idő után elhalgat de ez messze nem biztos
2021. febr. 22. 19:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Indításnál még nincs fordulat szabályozás, ezért minden maxon megy.

Normál esetben ez egy másodperc. Ha biosban van beállítva.

Ha wines programban, akkor csak a program betöltése után módosul.


A búgást okozhatja egy meglazult csavar, bár jellemzőbb, hogy poros a hűtő, ezért gyorsabban kell pörögnie a ventinek a kívánt eredmény eléréséhez.


Érdemes lenne egy takarítással kezdeni. Sűrített levegő az igazi. Porszívóval óvatosan, ha emellett döntenél. Kinyírhatja a gépet. Láttam már rá példát. Ha nincs kompresszor, akkor lehet kapni sűrített levegős flakont is.

Aztán a csavarokat is lehet ellenőrizni.

Ha nem segítenek, akkor lehet maga a venti a ludas.

Adott esetben a száraz paszta is megnövelheti a hőmérsékletet, ami miatt a ventik is gyorsabbak lesznek.

2021. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A HDD is lehet, de az nem hagyja abba.

Ezt lehet ellenőrizni, ha kiteszed valami gumis felületre.

Ha nincs bugás, akkor a gépházban a HDD rezgése által, keltett búgást hallod.

Nálam ez általában inkább magas hanggal, sípolással járt.

Most gumibakokon ül, így nincs hangja. A jobb hazákban már gyárilag van ilyen kiegészítő.

2021. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért raktad vajra a számítógéped?
2021. febr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mentsd ki valahova a fontos adatodat MOST!, mert ezek alapján haldokló merevlemez is lehet! Aztán később még tökölhetsz vele.
2021. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#7 A magyar nyelv szépségei jogos😄 a hangokból itélve biztosan éhes és azt gondoltam jó lesz neki😂 Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszokat nagy esélyel egy olyan hdd-re gyanakszom amin csak játék van mivel a fontosabb dolgok és rendszer egy ssd-n van hála istennek
2021. febr. 22. 19:43
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget sok jó tanács van bennük😀megtaláltam mi volt a ludas végül leírom hátha valakinek hasznos lesz még a jövőben.A táp ventilátorából letört egy lapát és ugye az ott az szépen ütötte a hütő és a táp részét kihalásztam kicseréltem a hűtőt mert szerencsére olyan ventilatorom régebbi tápokból volt itthon és tökéletesen működik minden szerencsére
2021. febr. 25. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!