Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP ProDesk 600 G5 SFF milyen...

HP ProDesk 600 G5 SFF milyen videokártyával bővíthető?

Figyelt kérdés

Kaptam egy asztali PC-t páromtól viszont ő nem ért hozzá, nem tudta, hogy pl. Witcher3 nem megy el vele (elmegy, de a "hogyan"-t nem firtatnám. Saját videokártyája Intel UHD Graphics 630 de nekem ez nem lesz megfelelő, akkor sem ha leteszek arról, hogy ezen menjen a játék, ugyanis grafikusnak készülök és Adobe Photoshop sem igazán megy el rajta, legalábbis vannak eszközök melyek használata perceket vesz igénybe.

Milyen videokártyát tudnék bele tenni (ami el is fér a gépházban), hogyan tudnék ennek utánajárni? Illetve honnan tudom hogy kompatibilis-e?

Köszönöm midnenkinek...



2021. febr. 28. 19:55
1 2
 1/16 CspCsj ***** válasza:
100%

Hivatalos oldalán:

[link]


Optional discrete graphics

AMD Radeon RX 550X 4 GB, FH, 2 DisplayPort (DP) and HDMI

AMD Radeon R7 430 2 GB, DisplayPort (DP) and VGA

AMD Radeon R7 430 2 GB, 2 DisplayPort (DP)

NVIDIA GeForce GT 730 2 GB DisplayPort (DP) and DVI

ILLETVE:

Power supply - 80 PLUS Platinum

180W active PFC

91/93/90% efficient at 20/50/100% load (230 V)



!!! ELMÉLETILEG belemenne másik alacsony profilú kártya is, ami nem igényel külön tápellátást, pl. egy GTX 1650/1050 vagy RX560 stb.

[link]

[link]


!!! GYAKORLATILAG olyan kicsi a hely a kártyafoglalatnál, hogy szerintem csak hűtés nélküli kártyák férnek el.

https://www.youtube.com/watch?v=DR0yW_7SdbM

Esetleg kivezeted a foglalatot (PCIe riser kábel/adapter), de ehhez le kell venni a tetőlapot, vagy lyukat csinálni rajta.

[link]

Bár ez utóbbi esetben már erősebb kártyát is vehetsz, de külön tápegység is kell, mert a 180W már nem lesz elég.

2021. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazából bármelyik low profile-os ami nem igényel külső tápellátást.

Teljesség igénye nélkül:

[link]

2021. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 xKakashix ***** válasza:
100%

ahogy nézem elég kevés hely van a gpu-nak mivel a táp közvetlen a PCIe slot alatt van, de egy ITX vagy más néven Low profile kártya abból is a lehető legvékonyabb, be kéne hogy menjen, az már más kérdés, hogy mennyire kapna levegőt a táptól

pl egy ehhez hasonló: [link]

egyébként photoshop-hoz ramból kell még sok, nem árt a 16gb, ha sok layer-rel dolgozol

milyen proci van benne?

2021. febr. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

intel core i9-9900-as processzor van benne, 32 Gbyte RAM... Amiket ajánlottatok azok vinnék azokat amiket a kérdésben írtam? Nekem elég alacsony kategóriás GPU-knak tűnnek, de abszolút nem értek hozzá, az árukból indulok ki (ne haragudjatok, nő vagyok és eddig kb max bekapcsolni tudtam a gépeket :D )

Amúgy nem én tenném bele...

2021. febr. 28. 21:07
 5/16 xKakashix ***** válasza:

ja, hogy ez ilyen erős :D hát igazából a Photoshopnál ajánlott gépigényhez 4GB vram-ot ajánlanak 4k felbontásnál vagy felett..

szóval egy ilyen géphez azt mondom, hogy egy erősebb 4GB vramos minimum illene, csak hát ugye férjen be :D

viszont használt piacot kell nézned mindenképp, mert vga árak elvannak szállva, sztem egy gtx 1050Ti low profile jó lenne

[link]

pl ez, viszont egyszerűbb lenne ha lemérnéd a vga foglalat és a táp közötti helyet, úgy könnyebb lenne ajánlani kártyát mert tényleg nincs sok hely ott

2021. febr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 CspCsj ***** válasza:
100%

1.

Ahogy a többiek ajánlották, a belépőszintű 1030-as kártya vékony hűtővel még éppen belefér, - persze hogy mennyire fog melegedni, azt nehéz előre megmondani, mivel elég szűk a hely.

A teljesítménye az UHD630-nak a 150-200%-a körül lehet.


2.

"Adobe Photoshop sem igazán megy el rajta, legalábbis vannak eszközök melyek használata perceket vesz igénybe."

Mihez viszonyítod?

Van másik géped, aminél pillanatok alatt csinálja meg?


3.

Jelenleg a processzor mennyire melegszik pl. Photoshop közben?

Pl. HWinfo programmal > Sensors résznél tudsz grafikont is bekapcsolni az hőmérséklethez > jobbgomb az adott soron > Show graph

https://www.youtube.com/watch?v=9YOgtpz3ZBo

Mondjuk amikor percekig dolgozik az említett szűrővel.

Szerintem azért lassú, mert túlmelegszik a processzor és visszaveszi a sebességét (throttling), - szóval HWinfo-ban a sebesség (órajel/clock) grafikonját is bekapcsolnám, hogy lássam, ha tényleg kevesebb lesz.

A Youtube videó alapján elég kicsinek tűnik a hűtése.

Igaz papíron az i9-9900 TDP-je is csak 65W, - persze Intel-nél ez valójában legalább kétszer ennyi.

[link]

2021. febr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolsónak (CspCSj)

A 2.-hoz annyi, hogy van egy gamer laptompom is (ASUS asus 7265ngw - Intelcore i5-6300HQ - 16 Gb RAM), bár már idén lesz 5 éves, de azon a játék tökéletesen elmegy (az említett Witcher 3) akadozás nélkül... A Photoshop sokkal lassabban tölt be rajta indításkor de pl. a smudge tool-ra gyorsabban reagál.

Alapból nem problémás még maga a PS, annyi réteget nem használok (még) de nem tudom később lehetnek-e problémák.

Nem tudom mennyire melegedne majd, megnézem amit küldtél programmal.

2021. febr. 28. 22:33
 8/16 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt: az ASUS laptop GPU-ja Nvidia Geforce GTX 960m
2021. febr. 28. 22:36
 9/16 xKakashix ***** válasza:
aham, szóval akkor letudnád mérni a PCIe slot és a táp közötti helyet egy vonalzóval? sokat segítene
2021. márc. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

ha netes vétel volt, akkor inkább vigyétek vissza (14 napos elállási lehetőség)! Mennyibe került? 250-300?

annyiba már belefér az 5600X, ami ugyan 2 mag mínusz, de sokkal fejlettebb, illetve grafikus munkánál totál nem számít a magok száma, sokkal inkább az egymagos teljesítmény. Végül is az AMD 5600X annyival jobb magonkénti sebességben, hogy összteljesítményben (multi core) 6 magjával hozza azt, mint az intel 9900 a 8-cal.


Szóval én mindenképp egy 5600X-es gépet raknék össze photoshopra. Nameg normál ATX házat választanék, nem ilyen irodai bigyulát. És akkor tökéletes lesz a kompatibilitás.


Videokártya most ideiglenesen használtan valami, 100 ezer körül. 1070 pl. Ennél jobbon nem érdemes elgondolkodni, amíg nem áll helyre a piac, mert csak a bukta lesz vele.

2021. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!