Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Inkább álljon a GPU 40-50...

Inkább álljon a GPU 40-50 fokon, vagy menjen folyamatosan a ventije?

Figyelt kérdés
Kicsit melegnek érzem az RX570A-em 45-50 fokos "alapjáratát". Ki tudom kapcsolni a 0 RPM módot, és akkor hűvösebb lesz az alap, viszont a ventik mindig menni fognak. Szerintetek melyik a jobb?

2021. márc. 1. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kezednek érzed melegnek az 50 fokot? A kártyának semmi baja nem lesz tőle.
2021. márc. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A rajta található japán kondenzátorokra 95°C-ig garantálják, hogy 0-24 működni fog 2 éven keresztül.


Azért van 60 fok alatt 0 RPM mód, mert 60 fokig semennyire sem befolyásolja a kártya élettartamát, azonban a ventilátorok nagyon hamar tönkremennek. Amúgy 80 fokig sem sokat számít, majd felette kezdhetsz aggódni.

2021. márc. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Baja épp nem lesz tőle, de én jobban szeretem ha minimál fordulaton megy a venti és alapjáraton a GPU elvan 35 fok alatt. Nincs semmilyen pro/kontra indokom, csak a megszokás.


Ha neked jó így akkor használd így, ha nem tetszik akkor áttítsd át a ventiprofilt..


Ha a gyártó beleírta a 0RPM módot azt nem véletlenül tette, nyugodtan használhatod úgy is.

2021. márc. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy Sapphire RX 580 van és MSI Afterburner-t használok a vezérléshez.

Overclockolva + alulfeszelve lett. A venti görbe pedig így néz ki:


0-30°C - 0%

30°C - 10%

40°C - 20%

50°C - 30%

60°C - 50%

60°C fölé nem szokott menni, de ha mégis, 70°C-ig folyamatosan meredek ívben emelkedik 100%-ig.


A feszültség görbét nem írom le, de minden state-ben jócskán lejjebb lett húzva.

Így alapjáraton 32°C. Játékok alatt pedig 55°C-60°C.

2021. máj. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!