Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet laptopon integrált...

Hogy lehet laptopon integrált videokártyáról dedikáltra váltani?

Figyelt kérdés

Letöltöttem a legújabb Nvidia drivert, beállítottam az Nvidia Control Panelben hogy a dedikáltat használja, de többszöri újraindításra is csak itt sz*pat ez a sz*tyok sz*r...

Rahedli oldalon böngésztem, több hindi videót is megnéztem már, de egész egyszerűen nem találok megoldást a problémámra...


Nem vagyok egy számtech guru, de a pofám leszakad, hogyha én vagyok ennyire s*gg hozzá.



2021. márc. 2. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen nem tudod leváltani, több okból sem:

1. A kijelző kivezetése az integrált, nem pedig a dedikalthoz van kötve a legtöbb laptopnál, így letiltani nem tudod

2. Hogy a laptop hűtése ne menjen maxon a magas hőmérséklet miatt (részben energiatakarékosság, részben a gep élettartamának a növelése érdekében) megosztva működik a dedikált és az integrált GPU. Míg a böngészohoz vagy ms officehoz az igpu-t használja, a játékok, vagy gepigenyesebb programok a dedikáltat használják.

Alapból ezt az Nvidia control Panel maga választja ki, de ha nem tetszik az automata beállítás programként te is varialhatod. Van lehetőség beallitani hogy csak az nvidiat használja, de mint leírtam, nem sok értelme lenne.


Mik a géped specifikációi? Miből gondolod hogy az integraltat használja?

2021. márc. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a laptop kijelzője az igp-n van, csak azt tudod használni, a dedikált max besegít. Ha rákötsz egy monitort, akkor tudod csak teljesen kiiktatni az igp-t, akkor mindent a dedikált végez.
2021. márc. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Nem egy atomerőmű ez a gép, nem erről van szó.

Nemes egyszerűséggel látom a feladatkezelőn keresztül hogy az integrált már 80%-os használtságon visít, a dedikált meg 0%-on áll.

2021. márc. 2. 22:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Nvidia control panelban nem tudsz programokat hozzárendelni a nagy teljesítményűhöz?


Vezérlőpult-energiagazdálkodás teljesítményorientálton van?


Akksiról és töltőről is ilyen?


Érdemes lehet DDU-val letörölni a drivert, és aztán tisztán feltelepíteni, kikapcsolt win update mellett.

2021. márc. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sehogy
2021. márc. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 elistvan ***** válasza:
A gép biosában elsődlegesnek a dedikáltat választod olyankor talán engedi letiltani az integráltat.
2021. márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!