Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SOS! Miért nem jó a mikrofon?

SOS! Miért nem jó a mikrofon?

Figyelt kérdés

Egyik napról a másikra elromlott a mikrofon bemenetem.

Vettem egy új fülhallgatót (amúgy is kellett), így sem működik.

Hang van.

A Realtek Audio Console érzékeli, hogy bedugom a jacket az aljzatba, kiválasztom, hogy mikrofon bemenet, de nem működik.

Mi baja lehet?

Driverek újratelepítve, újraindítás megvolt többször is, mostmár gőzöm sincs, mi baja lehet.

A mikrofon minden alkalmazásban jól van kiválasztva, tehát még az sem lehet, hogy más forrásból várná a hangot.

Ötletek?

Előre is köszönöm!



2021. márc. 3. 19:42
 1/6 A kérdező kommentje:
ha elindítom a hangrögzítőt, és pl youtubeon játszok le zenét (a fejhallgató rajtam van) akkor azt felveszi...ez micsoda?
2021. márc. 3. 20:11
 2/6 anonim ***** válasza:

A hangfalba dugod be vagy átalakítóval a gépbe a fülesed?

Ha az útóbbi akkor a hang beállitások menűbe kell átokoskodni arról hogy hangfal helyett a gép portjain közvetitse a mikrofont és a hangot.

2021. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

átalakítón keresztül...

azóta sikerült megoldani, a mikrofon jó, de még így is veszi a lejátszott hangot, pedig az a figyelés vagy micsoda meg ki van kapcsolva.

2021. márc. 3. 21:58
 4/6 anonim ***** válasza:
3as. Én ezt úgy szoktam megoldani hogy kihúzom a gépből azt a részét ami a hangot viszi be. Biztosra megyek így, csak ne felejtsem el vissza dugni xd
2021. márc. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
én nem hallom, hogy veszi, de mondjuk ha dc-n beszélek valakivel miközben játszunk és nem push to talkra van állítva, nekik elég zavaró :/
2021. márc. 3. 22:04
 6/6 elistvan ***** válasza:
A tárgyba leírtad mi a probléma: elromlott a mikrofon bemeneted. Tehát lehet alaplapi probléma van. Ha rossz a bemenet, hiába dugod rá akármelyik fülest vagy mikrofont a bemenet attól még nem fog megjavulni. Ha előre csatlakoztattad eddig a mikrofont, akkor próbáld meg közvetlenül az alaplap felől hátul. Ha meg nem akkor fordítva. A felvételhez a felvevőeszközt mikrofonra kell állítani a hangbeállításoknál.
2021. márc. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!